سیب دارمان 09332084221

هر جای ایران که هستید با ما تماس بگیرید سیب دارمان 09332084221

دوره کات برم

سلام خدمت دوستان من قدم 189 وزنم 85 الان از وزنم راضیم فقط میخوام 5 یا 6 کیلو حجم عضله خشک بیارم و بعدش یک دوره کات برم در ضمن میخوام فیتنس کار کنم میخوام :
بررنامه غذایی با مکمل یا هرچی قیمتشم واسم مهم نیست چیز خوب باشه
مرسی
tavakkol23
01-08-09, 15:22
سلام خدمت دوستان من قدم 189 وزنم 85 الان از وزنم راضیم فقط میخوام 5 یا 6 کیلو حجم عضله خشک بیارم و بعدش یک دوره کات برم در ضمن میخوام فیتنس کار کنم میخوام :
بررنامه غذایی با مکمل یا هرچی قیمتشم واسم مهم نیست چیز خوب باشه
مرسی
درود بر شما این تاپیک نگاه کنید افزایش حجم عضلانی، کاهش میزان چربی (http://www. .ir/forums/showthread.php?t=5369) , این مقاله برای کاربران ویژه هست تغذیه به قصد حجم (http://sadeghsalami.com/forums/showthread.php?t=2007) موفق باشید.
tavakkol23
01-08-09, 15:30
تغذیه برای افزایش حجم


بسیاری از کسانی که به قصد افزایش وزن و حجم عضلانی تمرین می کنند، با وجود اینکه افزایش حجم عضلانی را اولین و مهم ترین هدف خود می دانند اما در اغلب موارد برای رسیدن به این هدف، برنامه مدون و مشخصی نداشته و از چند و چون کار نیز چندان آگاهی و سر رشته ای ندارند.
در صورتی که اصول علمی تغدیه را به کار بگیریم و از پرداختن به خرافات و حواشی کار نیز خود را در امان نگه داریم، افزایش حجم عضلانی نیز دور از دسترس نخواهد بود. شاید گفتن این نکته چندان بی مناسبت نباشد که من با استفاده از همین اصول علمی و عملی تغدیه در ورزش که شما ورزشکاران نیز در برخی موارد از اهمیت آن در پیشرفت های ورزشی غفلت می کنید، موفق به افزایش حجم عضلانی مطلوب 25 کیلوگرمی در عرض 2.5 سال نیز شده ام!
همانگونه که از مطالعه این چند سطر متوجه شدید، روی صحبت ما در این مقاله بیشتر با کسانی است که موفق به افزایش حجم عضلانی و یا به عبارت بهتر موفق به افزایش حجم عضلانی خشک، با کیفیت و مطلوب نمی شوند. افزایش حجم عضلانی مقوله ای است که برخی از ورزشکاران در رسیدن به آن دچار مشکل بوده و برخی دیگر از ورزشکاران نیز که موفق به افزایش وزن و حجم خود می شوند از افزایش نامطلوب و بی کیفیت حجم عضلانی و از تجمع چربی فراوان در بدن شکایت و گله می کنند. شما که به افزایش مطلوب و با کیفیت حجم می اندیشید، باید به این نکات توجه داشته باشید که افراط در تمرین که در برخی موارد نیز منجر به بروز پدیده مخرب و نامطلوب تمرین زدگی می شود و همچنین افراط و تفریط در مصرف کالری روزانه می تواند دشمن شماره یک و دشمن شماره دو شما در راه رسیدن به اهداف ورزشی تان باشد. شما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید بر خلاف ادعایی که برخی مربیان و یا برخی مکمل سازان و مکمل فروشان در برخی موارد مطرح می کنند، افزایش حجم عضلانی و پدیده چربی سوزی در یک زمان واحد قابل دسترسی نبوده و رسیدن به این دو در یک زمان واحد در عمل ناممکن است. شما با رعایت الگوی صحیح تغذیه می توانید از تجمع چربی زیاد در دوره های حجم جلوگیری کنید اما یقینا در فصول و در دوره های حجم نیز نمی توانید همزمان با افزایش حجم عضلانی از میزان چربی زاید بدن کم کنید.
شاید شما در اطرافیان خود کسانی را سراغ داشته باشید که همزمان با افزایش حجم عضلانی موفق به کاستن از میزان چربی زاید بدن نیز می شوند. این افراد یا از عارضه چاقی شدید رنج می برند که تاثیر تمرین در بدن آنها به صورت افزایش همزمان حجم عضلانی و تشدید سوخت و ساز چربی های زاید دیده می شود و یا این افراد دور از چشم شما از استروئیدهای ویژه و خاصی استفاده کرده و به قول خودمان دوپینگ می کنند.
ورزشی که شما دنبال می کنید این محدودیت را در ذات خود دارد که شما باید یکی از دو گزینه افزایش حجم و یا تشدید چربی سوزی را انتخاب کنید. مهم نیست که شما در طول تمرین روزانه چند ست کرانچ انجام می دهید و یا چقدر از انرژی خود را صرف تمرین دادن عضلات شکم خود می کنید اما گم شدن خط و خطوط عضلات و تجمع قابل توجه چربی زاید در بدن در دوران حجم چیزی نیست که بتوانید بدون مصرف دارو و بدون استفاده از استروئیدها از بروز آن در بدن جلوگیری کنید. شما تنها با رعایت الگوی صحیح تغذیه و تمرین می توانید آن را مهار کرده و از شدت تاثیر آن در بدن کاسته و آن را به حداقل شدت برسانید.
شما برای افزودن بر حجم و بر وزن خود ناگزیر از مصرف مقادیر زیادی از کالری در طول روز بوده و نیاز به افزودن بر میزان غذای مصرفی و میزان انرژی دریافتی در طول روز خواهید داشت. در صورتی که اولین درس و اولین توصیه افزایش حجم عضلانی را نادیده گرفته و از به کار بستن آن چشم بپوشید، افزایش حجم عضلانی نیز از شما روی برخواهد گرداند. اما این نکته را نیز فراموش نکنید که افزایش کالری دریافتی روزانه چه شما بخواهید و چه نخواهید با افزایش حجم چربی زاید در بدن آدمی همراه خواهد بود.
شاید این جمله را قبلا نیز از زبان من شنیده باشید که افزایش حجم عضلانی رابطه تنگاتنگی با افزایش کالری دریافتی روزانه دارد. اما این نکته را نیز در این مقاله به گفته های قبلی اضافه می کنم که به کارگیری صحیح و اصولی کالری در رژیم روزانه غذایی نه تنها شما را در افزایش حجم عضلانی یاری خواهد کرد بلکه از تجمع چربی فراوان در دوران حجم نیز تا حد ممکن پیشگیری خواهد نمود.

درشت مغذی ها و حجم عضلانی
پروتئین:این حقیقت که پروتئین اصلی ترین نیاز انسان برای افزایش حجم عضلانی است، بر کسی پوشیده نیست اما افراط در مصرف این درشت مغذی در بین ورزشکاران ایرانی نیز به وضح قابل مشاهده بوده و جایی برای انکار ندارد. اما در این بین کسانی را نیز می توان یافت که در دوران حجم که ما در این مقاله بیشتر در مورد این مقطع زمانی صحبت خواهیم کرد، مصرف این درشت مغذی را محدود کرده و اعتقاد دارند که میزان نیاز ورزشکاران قدرتی به این درشت مغذی در دوران کات بیشتر از دوران حجم است. اما غافل از این که نیاز بدن به پروتئین در دوران حجم بسیار بیشتر از دوران کات بوده و ورزشکاران رشته های قدرتی نیز که با شدت های بالا تمرین می کنند، در دوران تمرینات سخت و فشرده نیاز به دریافت مقادیر زیاد اما حساب شده و معقول پروتئین دارند.
پروتئین دریافتی خود در طول روز را از منابع غذایی گوناگون بگیرید و از محدود کردن خود به چند منبع پرهیز کنید. بسیاری از ورزشکاران ایرانی تنها منبع پروتئین مطلوب برای رشته های قدرتی را سفیده تخم مرغ تلقی کرده و در مصرف آن نیز تا سر حد جنون افراط می کنند. مصرف 32 عدد سفیده تخم مرغ در روز با هیچ معیار و ملاکی از علم تغذیه انسانی سازگاری و همخوانی نداشته و تکنیک و تاکتیک غلط و مردودی است که ورزشکاران ایرانی به وفور آن را به کار بسته و به همدیگر نیز توصیه می کنند. تنوع، اصل بی بدیل و انکار ناپذیر تغذیه ورزشی انسان سالم به شمار می رود. بر فرض محال که خوردن این تعداد سفیده تخم مرغ در روز را برای ورزشکاران مجاز بدانیم اما آیا به راستی انسانی که به حکم غریضه و فطرتی که دارد همواره به دنبال تنوع بوده و در کوتاه ترین زمان نیز به شرایط، عادت کرده و از آن دلزده می شود، تا کی می تواند این قبیل رژیم های مردود و مضحک را تحمل کرده و محتویات معده خود را بالا نیاورد؟
قندها:مصرف قندها، همین مواد غذایی مهم و سازنده ای که متعاقب باورهای غلط از آن نفرت داشته و مصرف آن را نیز تا سر حد افراط محدود می کنید، عاملی تاثیر گذار در تشدید جذب و انباشته شدن پروتئین در عضلات بوده و علاوه بر این، اصلی ترین منبع تولید انرژی در بدن آدمی محسوب می شود. شما برای داشتن تمرینات سنگین, طولانی مدت و مداوم در دوران حجم، ناگزیر از دریافت مقادیر زیادی از انرژی هستید. کسانی که برای جلوگیری کردن از انباشته شدن چربی در بدن، از مصرف قند در دوران حجم نیز همانند دوران کات وحشت داشته و آن را خیانت در حق عضلات خود می داند باید به این مهم توجه داشته باشد که عضلات برای انقباضاتی که شما در طول تمرین بر آن تاکید می کنید و به آن نیاز دارید، نیاز به دریافت انرژی فراوانی دارد که سهم عمده آن باید از طریق قندها دریافت شود.
مصرف قند کافی در رژیم روزانه غذایی، موجب احیا شدن ذخایر گلیکوژن موجود در عضلات شده و جان دوباره ای به آنها می بخشد. حتما از این موضوع اطلاع دارید که پرداختن به تمرینات قدرتی و استقامتی قسمت اعظمی از ذخایر گلیکوژن موجود در عضلات را سوزانده و به مصرف تولید انرژی می رساند. افزایش میزان ذخایر گلیکوژن موجود در عضلات با تشدید آهنگ رشد عضلانی و با تشدید پدیده آنابولیسم همراه می شود. مصرف قند فراوان مخصوصا در صورتی که بلافاصله پس از اتمام تمرینات روزانه انجام شود موجب افزایش تولید و ترشح طبیعی هورمون انسولین می شود. بالا بودن سطح سرمی انسولین در خون ورزشکاران مخصوصا پس از اتمام تمرین روزانه با شدت و قوت گرفتن عضله سازی در بدن آنها همراه خواهد بود. مصرف قند ساده پس از اتمام برنامه تمرینی تاثیرات آنابولیکی بسیار قدرتمندی دارد که در برخی موارد می توان آن را با تزریق استروئیدها مقایسه کرد.
اما با این همه شما مجاز نیستید تا در طول روز مدام از قند و از غذاهای حاوی این درشت مغذی استفاده کرده و دچار افراط شده و به قول معروف از آن طرف بام بیافتید. حتما این پرسش در ذهن شما نیز شکل گرفته است که چرا نباید در طول روز از این نوع قندها استفاده نکنیم؟ حال آنکه مصرف این نوع از قندها با افزایش ترشح طبیعی هورمون انسولین، فرایند عضله سازی را به نحو مطلوبی تقویت می کند! موضوع به این سادگی هم نیست. در صورتی که در طول روز بدن را با قند های ساده بمباران کرده و فرصت نفس کشیدن را از آن بگیرید، در طولانی مدت با کم شدن حساسیت بدن نسبت به این دسته از درشت مغذی ها روبرو شده و در نتیجه نیز با کاهش محسوس میزان انسولین تولید شده در بدن و همچنین با کاهش حساسیت گیرنده های انسولین نسبت به این هورمون مواجه خواهید شد. عارضه مهمی که رژیم های سرشار از قند و رژیم های مصرف افراطی این درشت مغذی در طولانی مدت آن را گریبانگیر انسان می کند به بیماری دیابت نوع 2 معروف شده است. انسواین اگرچه هورمونی آنابولیک و عضله ساز بوده و تاثیر بسیار خوبی در هدایت قند و اسید آمینه ها به درون سلول ها و مخصوصا سلول های عضلانی دارد اما این هورمون در عین حال هورمونی چربی ساز نیز به شمار می رود که بالا بودن سطح سرمی آن در خون انسان با تشدید آهنگ انباشته شدن چربی در بدن و مخصوصا در پهلوها همراه بوده است.
دلیل اینکه بدن شما در مقطع زمانی پس از تمرین نیاز به بالا بودن سطح سرمی این هورمون دارد این است که عضلات شما که در حین تمرین با شدت هر چه تمام تر فعالیت کرده است، اکنون از انرژی تهی شده و برای احیای ذخایر گلیکوژن خود و همچنین برای رسیدن به ریکاوری سریع و مطلوب، نیاز به دریافت مقادیر زیادی قند داشته و به کمک انسولین که اصلی ترین وظیفه آن نیز در هدایت کردن قندها و اسید آمینه ها به درون سلول ها خلاصه می شود و به کمک قند ساده فراوانی که از طریق دستگاه گوارش وارد بدن می کنید، می تواند پدیده آنابولیسم را برای خوشایند شما تشدید کند. به دلیل نیاز شدیدی که بدن در این مقطع به انرژی و قند دارد، مصرف قند فراوان و یا بالا بودن سطح سرمی هورمون انسولین در این مقطع منجر به انباشته شدن چربی در بدن نمی شود. این در حالی است که مصرف قند فراوان و یا بالا بودن سطح سرمی انسولین در خود در دیگر ساعات روز با توجه به این که بدن نیاز چندانی به دریافت انرژی در این ساعات ندارد می تواند با بروز پدیده منحوس و ناخوشایند انباشته شدن چربی در بدن همراه شده و در طولانی مدت نیز شما را با پدیده چاقی رو در رو کند.
در روزهای استراحت که تمرین را به طور موقت کنار گذاشته و فرصت لازم برای تشدید فرایند عضله سازی را برای بدن فراهم می کنید، از قندهای پیچیده استفاده کنید. این نوع از قندها نه تنها منجر به ترشح انسولین زیاد نمی شوند بلکه فرد را در طولانی مدت مبتلا به عارضه چاقی و یا بیماری دیابت نمی کنند.
چربی ها: تاثیر مهم چربی ها را می توان در افزایش جذب و افزایش کارایی پروتئین ها و همچنین در فرایند تولید شدن هورمون ها و مخصوصا هورمون های **** و آنابولیک در بدن خلاصه کرد. مصرف 3 الی 4 گرم چربی مفید در روز به ازای هر پوند از وزن بدن در دوره های حجم برای ورزشکاران رشته های قدرتی و پرورش اندام مناسب و ضروری به نظر می رسد.
ورزشکاران زیادی را می شناسم که در دوره های حجم و زمانی که با فصل رقابتها فاصله زیادی دارند، چربی فراوان میل کرده و به غلط نیز تجمع چربی در بدن را افزایش حجم عضلانی تلقی می کنند و ایضا نیز ورزشکاران زیادی را سراغ دارم که در دوران حجم نیز همانند دوران کات و چربی سوزی، مصرف چربی های مفید را نیز بر خود حرام کرده و خود و بدن خود را از فواید انکارناپذیر این دسته از درشت مغذی ها بی نصیب می کنند.
در صورتی که مصرف چربی در رژیم روزانه خود را بیش از حد معمول داشته باشید بدن شما متعاقب دریافت این حجم عظیم از چربی ها که انرژی فراوانی نیز به همراه دارد، چاره ای به جز انباشته کردن آن در اطراف شکم و در زیر پوست را نخواهد داشت. برخی از ورزشکاران که در دوره های حجم از چربی زیاد استفاده کرده و تفاوت بین افزایش حجم عضلانی و انباشته شدن چربی در زیر پوست و در لابلای بافت عضلانی را نیز درست تشخیص نمی دهند، با استناد به این دلیل نه چندان محکم که تمرین شدید مانع از انباشته شدن چربی فراوان موجود در رژیم روزانه غذایی در بدن شده و ورزشکاران را از شر چاقی در امان نگه می دارد، مصرف افراطی چربی در دوران حجم را به نوعی توجیه کرده و در برخی موارد نیز به چربی های شبه عضله خود که روز به روز نیز بر حجم آنها افزوده می شود می نازند اما غافل از اینکه در دوران آمادگی برای مسابقات و در دوران چربی سوزی، ناگزیر از آب کردن همه آنها خواهند بود که این مسئله نیز صد البته کاری دشوار و زمان گیر و در برخی موارد نیز پر هزینه خواهد بود.
کسانی هم که با اعتقاد به این باور غلط که مصرف چربی حتی در صورتی که در دوران حجم بوده و به مقدار کم نیز باشد برای بدن مضر بوده و ورزشکاران را مبتلا به انباشته شدن چربی در بدن کرده و از کات عضلات کم می کند، مصرف چربی های مفید را بر خود حرام می کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که در دوران حجم که بودن آن در چرخه زندگی ورزشی ورزشکاران رشته های زیبایی اندام و پرورش اندام نیز برای پیشرفت های ورزشی آنان الزامی است، فرد ناگزیر از فدا کردن موقت کات بدن برای رسیدن به حجمی بیشتر و برتر بوده و مصرف چربی نیز در این مرحله نه تنها به جذب پروتئین بیشتر کمک خواهد کرد بلکه در افزایش ترشح طبیعی هورمون های استروئیدی در دورن بدن نیز مفید و موثر خواهد بود.
توصیه هایی که در این قسمت از مقاله به ذکر تلگرافی آنها بسنده می کنیم ورزشکاران را در افزایش حجم ایده آل و در پیشگیری از ذخیره شدن چربی در دوران حجم در بدن یاری خواهد کرد.

توصیه هایی برای افزایش واقعی حجم
صبحانه و همین طور هم وعده غذایی پس از تمرین باید بزرگترین، مهم ترین و در عین حال نیز حجیم ترین وعده غذایی شما در طول روز باشند. صبحانه را هرگز به دلیل نداشتن اشتها و وعده غذایی پس از تمرین را نیز به بهانه نداشتن وقت و کمبود امکانات در باشگاه و محیط تمرین و ... از برنامه غذایی روزانه خود حذف نکنید. من در وعده غذایی صبحانه که اهمیت فوق العاده زیادی نیز بر آن قائل هستم، در حدود 30 الی 40 گرم پروتئین، 70 الی 80 گرم قند و در حدود 10 گرم نیز چربی مصرف می کنم. البته این دستور برای دوران حجم بوده و مسلما برای دوران چربی سوزی و کات نیز باید دستور دیگری رعایت شود.
وعده غذایی پس از تمرین نیز از مهم ترین وعده های غذایی روزانه ورزشکاران به شمار می رود. شما پس از اتمام برنامه تمرینی روزانه خود، دو هدف را در دستور کار خود دارید: بازسازی و ترمیم مصدومیت های ریز و کوچک که بروز آن در حین تمرینات غیر قابل پیشگیری بوده و لازمه پیشرفت های ورزشی نیز محسوب می شود و احیای ذخایر تهی شده انرژی در کبد و در سلول های عضلانی که ریکاوری بهتر و سریع تر را برای شما به ارمغان می آورد.
من در این وعده معمولا 100 گرم قند ساده و 30 گرم نیز پروتئین مایع مصرف کرده و به خاطر بالا بردن میزان و سرعت جذب این دو دسته از درشت مغذی ها نیز هر دو مورد را به شکل و فرم مایع مصرف می کنم که جذب آن برای بدن با مشکل چندانی همراه نیست. یک ساعت پس از این وعده غذایی نیز 3 لیوان شیر محلی را به همراه 75 گرم قند پیچیده و مرکب مصرف می کنم.
وعده غذایی قبل از خواب و به عبارت ساده تر آن چیزی که باید قبل از رفتن به رختخواب نیز بخورید، از اهمیت بسیار بالایی در پیشرفت شما برخوردار است. شما در طول شب باید در حدود 8 ساعت را بدون غذا سپری کنید. مصرف پروتئین هایی که به کندی جذب بدن می شوند در این مقطع زمانی چاره مشکل شما خواهد بود. من به همراه مکمل پروتئینی که در این وعده مصرف می کنم و یا بدون آن، معمولا 4 لیوان کوچک شیر کم چرب و سرد را قبل از رفتن به رختخواب سر می کشم. همانگونه که می دانید شیر سرشار از کازئین بوده و کازئین نیز پروتئینی دیر جذب است که در معده رسوب کرده و با جذب آرام و مطلوبی که دارد برطرف کردن نیاز بدن شما به پروتئین و حتی به قند در طول 8 ساعتی که در خواب هستید را بر عهده می گیرد.
هرگز بیش از 3 ساعت در طول روز را بدون مصرف یک وعده غذایی مقوی و سالم سپری نکنید. شما برای رسیدن به حجم عضلانی برتر و برای تشدید فرایند عضله سازی در عضلات خود ناگزیر از رسیدن به موازنه مثبت نیتروژن در بدن خود هستید. منظور من و محققین عرصه تغذیه و ورزش از موازنه مثبت نیتروژن این است که سنتز پروتئین در بدن شما زیاد شده و شما بیش از آن مقداری که نیتروژن دفع می کنید، این اتم سرنوشت ساز را در عضلات خود ذخیره کنید. ذخیره شدن این اتم که در پروتئین ها نیز به فراوانی یافت می شود با افزایش مطلوب و واقعی حجم و قدرت عضلانی در آدمی همراه خواهد بود.
من زمانی که همچون شما به تمرین می پرداختم، معمولا مکمل پروتئین خود را به همراه خود در محیط تحصیل و کار برده و در فرصت مقتضی و در فواصل زمانی معینی که در حدود 3 ساعت پس از وعده قبلی غذایی و یا 3 ساعت پس از مصرف مکمل پروتئینی نیز محاسبه می شود و به دور از چشم استاد که خوردن آن در سر کلاس را برای من ممنوع کرده بود آن را مصرف کرده و بدین وسیله نیز موازنه مثبت نیتروژن در عضلات خود را به نوعی تضمین می کردم.
6 الی 8 وعده در طول روز غذا بخورید. عمل کردن به این توصیه اگرچه شما را اندکی با مشکل مواجه کرده و در برخی موارد نیز هزینه نسبتا زیادی را در بر خواهد داشت اما عمل کردن به این توصیه برای افزایش حجم عضلانی ورزشکاران رشته های قدرتی ضروری به نظر می رسد. 8 ساعت در طول روز شبانه روز بخوابید و از تحمیل کردن بیخوابی به خود و یا از عادت کردن به شب بیداری های طولانی و ممتد خودداری کنید. ورزشکاران و قهرمانان واقعی پرورش اندام معمولا خوابی طولانی در طول شب داشته و هرگز تا دیر وقت بیدار نمی مانند.
مصرف آب فراوان در طول روز را فراموش نکنید و از مصرف نوشابه های قندی خوش آب و رنگ به جای آب نیز تا سرحد امکان خودداری کنید.(jahromsport)
overgod
01-17-09, 21:05
مرسی فرهاد جان از راهنمایییت ولی من حساب کردم 5 یا 6 کیلو خیلی میرم بالا وزنم با توجه به اینکه میخوام فیتنس کار کنم
حالا من اگه بخوام همینی که هستم 88 وزن 188 قد فقط ماهیچه ای تر بشم باید چی کار کنم چون فک کنم کراتین مصرف کنم وزنم میره بالا nitro tech + گلوتامین + NaNOX9 ترکیب خوبی هست ؟واسه این چیزی که من میخوام یا کراتین هم بهش اضافه کنم؟ در ضمن من دوس دارم اینطوری بشم مرسی
http://1.bp.blogspot.com/_rDNyQdDXib8/SLDGLAr-YwI/AAAAAAAADKY/bGxfPTrhL-E/s320/A&FTHEPECBRIGADE.jpg
تندر
01-17-09, 22:54
مرسی فرهاد جان از راهنمایییت ولی من حساب کردم 5 یا 6 کیلو خیلی میرم بالا وزنم با توجه به اینکه میخوام فیتنس کار کنم
حالا من اگه بخوام همینی که هستم 88 وزن 188 قد فقط ماهیچه ای تر بشم باید چی کار کنم چون فک کنم کراتین مصرف کنم وزنم میره بالا nitro tech + گلوتامین + nanox9 ترکیب خوبی هست ؟واسه این چیزی که من میخوام یا کراتین هم بهش اضافه کنم؟ در ضمن من دوس دارم اینطوری بشم مرسی
من جای تو بودم ، بی خیال کم کم وزن اوردن می شدم ، طی چند دوره کراتین و محصولات کربوهیدراتی + آمینو ، 10-12 کیلو وزن اضافه می کردم ، بعدش کات می کردم . تجربه نشون داد ، دوره حجم بدنساز بهتر عضله میاره ، تا دوره خشک عضله آوردن .
overgod
01-18-09, 17:49
من جای تو بودم ، بی خیال کم کم وزن اوردن می شدم ، طی چند دوره کراتین و محصولات کربوهیدراتی + آمینو ، 10-12 کیلو وزن اضافه می کردم ، بعدش کات می کردم . تجربه نشون داد ، دوره حجم بدنساز بهتر عضله میاره ، تا دوره خشک عضله آوردن .

آخه من نمیخوام وزنم بره بالا همینی که هستم ماهیچه بشم وکات
overgod
01-19-09, 15:45
چرا کسی جواب منو نمیده :3466bs0:
Mazand Tiger
01-19-09, 19:17
جواب شما رو فرهاد جان دادن
+ بعد از تمرین تردمیل+دوچرخه
amirpersian
03-25-09, 02:51
چرا کسی جواب منو نمیده :3466bs0:

نمیشه هم حجم اورد هم کات شد هر کدوم فازشون جداس مگر این که استرویید استفاده کنی تو دوره کات هم مقداری حجم از دست میدی ولی اگه تغذیت حساب شده باشه مکمل هم مثل پروتین 100% و گلوتامین و امینو استفاده کنی نتیجش بهتره هوازی بد از تمرین هم که دوستان بهت گفتن
kingstar
03-25-09, 19:43
با عرض سلام خدمت اساتید
میخواستم عکس براتون بزارم تا عزیزان نظر بدن که چه جوری میتونم این هیکل رو بدون افت نه چندان حجم و قدرت از وزن د82به وزن72 در عرض سه ماه برسونم برسونم بلد نبودم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم البته با رژیم غذایی و ورزش و مکمل و دارو
حالا میخواستم دوستان یه برنامه غذایی و تمرینی برای ما بنویسن البته با مکمل ها و داروهایی که لازمه
به من اینطور گفتن
یه ترنبولون
اچ ام بی شرکت نیترو مس
آمینو
گلوتامین
وی100%
البته من یه کمی از شرایط زندگیم هم بگم فکر کنم بهتر باشه
من 4روز هفته کلاس دارم یعنی باید برم درس بدم تا ساعت 12.30
روزهای زوج ساعت شب7.30باشگاه کارته دارم و روزهای فرد ساعت1ظهر باشگاه بدنسازی دارم
حالا نظر دوستان چیه؟
وزن/82
قد/175
البته بدنی کم چربی دارم و دور کمرم البته از روی سایز شلوار میگم34
پویا 1
03-25-09, 20:06
با عرض سلام خدمت اساتید
میخواستم عکس براتون بزارم تا عزیزان نظر بدن که چه جوری میتونم این هیکل رو بدون افت نه چندان حجم و قدرت از وزن د82به وزن72 در عرض سه ماه برسونم برسونم بلد نبودم اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم البته با رژیم غذایی و ورزش و مکمل و دارو
حالا میخواستم دوستان یه برنامه غذایی و تمرینی برای ما بنویسن البته با مکمل ها و داروهایی که لازمه
به من اینطور گفتن
یه ترنبولون
اچ ام بی شرکت نیترو مس
آمینو
گلوتامین
وی100%
البته من یه کمی از شرایط زندگیم هم بگم فکر کنم بهتر باشه
من 4روز هفته کلاس دارم تا ساعت 12.30
روزهای زوج ساعت شب7.30باشگاه کارته دارم و روزهای فرد ساعت1ظهر باشگاه بدنسازی دارم
حالا نظر دوستان چیه؟
وزن/82
قد/175
البته بدنی کم چربی دارم و دور کمرم البته از روی سایز شلوار میگم34

برای آب کردن چربی برای جلوگیری از تحلیل عضلات و افزایش سرعت چربی سوزی آمینو حتما باید استفاده بشه دقت کنید از آمینویی استفاده کنید که دارای کارنیتین باشد و وی 100% نیز برای این کار بسیار مناسب میباشد
3 جلسه در هفته تمرینهای هوازی 3 جلسه تمرین های پهلو و 3 جلسه در هفته هم تمرینات پهلو انجام شود
تعداد تکرار در ست ها بالا و مدت زمان استراحت بین ست ها 10-15 ثانیه
رژیم غذایی کم کالری و با پروتیین بالا
مصرف فراوان آب
kingstar
03-25-09, 20:14
من که اصلا چربی پهلو ندارم عضلات شش تکه شکمم کامل پیداست من میخوام وزن کم کنم چون میخوام مسابقات کاراته شرکت کنم در وزن 70کیلو
اگه ممکنه یه رژیم غذایی هم بنویسین ممنون میشم
amirpersian
03-25-09, 21:04
من که اصلا چربی پهلو ندارم عضلات شش تکه شکمم کامل پیداست من میخوام وزن کم کنم چون میخوام مسابقات کاراته شرکت کنم در وزن 70کیلو
اگه ممکنه یه رژیم غذایی هم بنویسین ممنون میشم

رژیم غذاییت برای هر کیلو از وزنت 2 گرم پروتین و 2 گرم کربوهیدرات باید استفاده کنی 6 وعده غذا کم حجم میخوری از ساعت 5 بعد از ظهر به بعد کربو مصرف نمیکنی مکمل هم همونی که دوستان گفتن رو استفاده کن 3 روز در هفته به مدّت 30 دقیقه تمرین هوازی بکن تنقلات هم نخور مصرف نمک هم کم کن
kingstar
03-25-09, 21:18
ببخشید دوست عزیز مشکل من هم همینه که نمیدونم چی بخورم مثلا این خوبه
صبحانه 100گرم عدس/سه تا سفیده تخم مرغ
ساعت 9.30 سه تا دونه بیسکویت ساقه طلایی/یه سیب
نهار 100گرم برنج/سالاد زیاد/200گرم سینه مرغ
عصر دو پیمانه وی
شام سه تا سفیده کباب /یه کاسه ماست1.5درصد چربی/باکمی نان
قبل خواب یه لیوان شیر
amirpersian
03-25-09, 21:31
پروتین بعد از تمرینت 1 پیمانه شب قبل از خواب هم 1 پیمانه شیر هم قبل از خواب نخور شب نان هم نخور سبزیجات هم هرچی خواستی بخور
kingstar
03-25-09, 21:38
تمرین هوازی هم که من برای مسابقه ما هر روز 30 دقیقه دو داریم چه روزهایی که شب کاراته داریم و چه روزایی که ظهر بدنسازی داریم
amirpersian
03-25-09, 21:42
خوب پس مشکل تمرینات هوازی نداری
kingstar
03-25-09, 22:58
مشکل من هم برای رژیم غذای و ساعات بهینه مصرف مکمل هاست
ali_ahw
03-25-09, 23:12
مرسی فرهاد جان از راهنمایییت ولی من حساب کردم 5 یا 6 کیلو خیلی میرم بالا وزنم با توجه به اینکه میخوام فیتنس کار کنم
حالا من اگه بخوام همینی که هستم 88 وزن 188 قد فقط ماهیچه ای تر بشم باید چی کار کنم چون فک کنم کراتین مصرف کنم وزنم میره بالا nitro tech + گلوتامین + nanox9 ترکیب خوبی هست ؟واسه این چیزی که من میخوام یا کراتین هم بهش اضافه کنم؟ در ضمن من دوس دارم اینطوری بشم مرسی
http://1.bp.blogspot.com/_rdnyqddxib8/sldglar-ywi/aaaaaaaadky/bgxfptrhl-e/s320/a&fthepecbrigade.jpg

زیاد به این عکسها توجه نکن .
اینها در امکانات و مکمل و داروی درست و حسابی غلط میزنند و از دوران دبستان و راهنمایی (به فارسی) شروع به بدنسازی میکنند و علاوه بر اینها استعداد ذاتی (از نظر نژاد و نسل) هم دارند .
مثل بدنسازان این کشور نیستند که باید فرش بفروشند و از خرجشان بزنند تا دوره بروند .

100% یک ایرانی میتونه هیکلش رو مثل این ها کنه . درسته .
اما اگر از 100 تا امریکایی ، (نژاد اینها که در تصویر هست) 80 تا بتونن این کار رو بکنن ، این عدد برای ایرانیها ، زیر 40 - 50 هستش .
zoobin
03-25-09, 23:50
زیاد به این عکسها توجه نکن .
اینها در امکانات و مکمل و داروی درست و حسابی غلط میزنند و از دوران دبستان و راهنمایی (به فارسی) شروع به بدنسازی میکنند و علاوه بر اینها استعداد ذاتی (از نظر نژاد و نسل) هم دارند .
مثل بدنسازان این کشور نیستند که باید فرش بفروشند و از خرجشان بزنند تا دوره بروند .

100% یک ایرانی میتونه هیکلش رو مثل این ها کنه . درسته .
اما اگر از 100 تا امریکایی ، (نژاد اینها که در تصویر هست) 80 تا بتونن این کار رو بکنن ، این عدد برای ایرانیها ، زیر 40 - 50 هستش .


دربار این حرفت نظری ندارم ولی ایرانیها برای ورزشهای قدرتی مثل پاور و وزنه برداری اگه امکانات داشته باشند تک هستند
messi_68
03-26-09, 01:26
نمیشه هم حجم اورد هم کات شد هر کدوم فازشون جداس مگر این که استرویید استفاده کنی تو دوره کات هم مقداری حجم از دست میدی ولی اگه تغذیت حساب شده باشه مکمل هم مثل پروتین 100% و گلوتامین و امینو استفاده کنی نتیجش بهتره هوازی بد از تمرین هم که دوستان بهت گفتن
درسته تو دوره ی حجم میشه حجم عضله ی بیشتری بدست اوورد(روند پیشرفت سریعتره) ولی اینطوری نیست که
بگیم نمیشه هم هم حجم اوورد هم کات شد یا در عین کات بودن حجم اوورد.
خود من در عرض یک ماه از 80 رسیدم به 78 کیلو ولی شدیدنم عضله سازی کردم اینو بخاطر پیشرفت خوبه تناژ وزنه هام میگم.
ali_ahw
03-26-09, 02:38
دربار این حرفت نظری ندارم ولی ایرانیها برای ورزشهای قدرتی مثل پاور و وزنه برداری اگه امکانات داشته باشند تک هستند


بحث بر سر همین امکاناته .
مگه من چیزی گفتم ؟

قبول کن نژاد اونها کلا هیکلهای خوش تراش تری دارند .
بچه های باشگاه های ما از صبح تا شب زور میزنند که سینه هاشون 2 تکه بشه و عضلاتش از هم جدا بشه ، اونها بچه هاشون تو دبستان اینطورن .
:hit:
zoobin
03-26-09, 02:54
بحث بر سر همین امکاناته .
مگه من چیزی گفتم ؟

قبول کن نژاد اونها کلا هیکلهای خوش تراش تری دارند .
بچه های باشگاه های ما از صبح تا شب زور میزنند که سینه هاشون 2 تکه بشه و عضلاتش از هم جدا بشه ، اونها بچه هاشون تو دبستان اینطورن .
:hit:

نعععععع/ تو قبول کن علی اولا مردم عادی کوچه خیابون رو باید مقایسه کنی نه مانکن های تو فیلم ها رو نمی بینی تو اخبار همش میگه مردم فلان کشور نمیدونم چند درصدشون مبتلا به چاقیو شونصدتا مرض دیگه هستند دوما اونا سطح رفاهی شون و سوادشون از کشورهای جهان سومی بالاتر برنامه تغذیه شون از ما بهتره ربطی به زنکتیک نداره هیجا هم مجامع علمی همچنین بحثی نشده که مثلا مردم فلان کشور از نظر زنتیکی برتر از کشورهای آسیایی هستند برای فلان ورزش بچه های باشگاه ما نون ماست میخورند نه ژامبون بوفالو بابا مگه چینی ها چی دارند که هر جا میرن مدالا رو درو میکنند خوب سرمایه گذاری کردند دیگه اینجا 80% مردم شهریه باشگاه ندارن بدن تازه مگه فکر کردی مردم امریکا یا قهرمان های مستر المپیا کجایی هستند همین ویکتور مارتیز یا گوستاو بادل امریکایی نیستند که اسم کشورشون یادم نیست ولی از یه جهنم دره دیگه اومدن تغذیه خیلی مهم رو یه سری از مهاجر های چینی که به امریکا اومدند تحقیق کردند دیدند بخاطر تغذیه شون قدا شون از پدر مادرشون بلند تر شده تغذیه خیلی مهم که 80% ما نمیدونیم چیه هست اونایی هم که میدونند پول ندارند 10% که هم میدونند هم پول دارند میرن مدال میارن تازه از هفت خان تربیت بدنی هم باید رد بشی یکی از بچه های همین سایت بود گفت برای شرکت تو مسابقات بین الملی پاور باید 3میلیون بدی به فدراسون وزنه برداری بیا!!!!!!!:3zje3d3::3z je3d3: حالا هی بگو:knok:
پویا 1
03-26-09, 03:06
بحث بر سر همین امکاناته .
مگه من چیزی گفتم ؟

قبول کن نژاد اونها کلا هیکلهای خوش تراش تری دارند .
بچه های باشگاه های ما از صبح تا شب زور میزنند که سینه هاشون 2 تکه بشه و عضلاتش از هم جدا بشه ، اونها بچه هاشون تو دبستان اینطورن .
:hit:
حرف علی جون را تایید میکنم ولی نه به طور کلی ولی انصافا باید قبول کرد که بعضی از کشورها دارای نژاد بهتری از ما ایرانیها هستند.نمونه اش سیاه پوست های آمریکا که باید قبول کرد که نژادشون خیلی خوبه
zoobin
03-26-09, 03:23
حرف علی جون را تایید میکنم ولی نه به طور کلی ولی انصافا باید قبول کرد که بعضی از کشورها دارای نژاد بهتری از ما ایرانیها هستند.نمونه اش سیاه پوست های آمریکا که باید قبول کرد که نژادشون خیلی خوبه


شما هم خودت نمیدونی چی میخوای بگی اول مینویسی سیاه پوستهای افریقا باز ویرایش میکنی مینویسی سیاه پوستهای امریکا مگه سیاه پوستهای امریکا از کجا اومدن همین مهاجرهای افریقایین دیگه یعنی سیاه پوستهای اروپا ژنتیکشون خوب نیست !!!!!!
حالا شما هی اسپم بده حرف بقیه رو تایید یا رد کن مسی هم هی تشکر کن!!!!!بعد بگو شاید بعضی ها بیکارن پستاهای بی ارزش میزنند !!!!
amirpersian
03-26-09, 03:30
درسته تو دوره ی حجم میشه حجم عضله ی بیشتری بدست اوورد(روند پیشرفت سریعتره) ولی اینطوری نیست که
بگیم نمیشه هم هم حجم اوورد هم کات شد یا در عین کات بودن حجم اوورد.
خود من در عرض یک ماه از 80 رسیدم به 78 کیلو ولی شدیدنم عضله سازی کردم اینو بخاطر پیشرفت خوبه تناژ وزنه هام میگم.

شما کلاً 2 کیلو کم کردی در صورتی که اگه کسی بخواد مثلاً 10-15 کیلو کم کنه که حجمش از دوران حجم بیشتر نمیشه خیلی هنر کنه بتونه همون حجم رو حفظ کنه ولی چون عضله خودشو بهتر نشون میده زیبا تر به نظر میرسه
ali_ahw
03-26-09, 13:39
نعععععع/ تو قبول کن علی اولا مردم عادی کوچه خیابون رو باید مقایسه کنی نه مانکن های تو فیلم ها رو نمی بینی تو اخبار همش میگه مردم فلان کشور نمیدونم چند درصدشون مبتلا به چاقیو شونصدتا مرض دیگه هستند دوما اونا سطح رفاهی شون و سوادشون از کشورهای جهان سومی بالاتر برنامه تغذیه شون از ما بهتره ربطی به زنکتیک نداره هیجا هم مجامع علمی همچنین بحثی نشده که مثلا مردم فلان کشور از نظر زنتیکی برتر از کشورهای آسیایی هستند برای فلان ورزش بچه های باشگاه ما نون ماست میخورند نه ژامبون بوفالو بابا مگه چینی ها چی دارند که هر جا میرن مدالا رو درو میکنند خوب سرمایه گذاری کردند دیگه اینجا 80% مردم شهریه باشگاه ندارن بدن تازه مگه فکر کردی مردم امریکا یا قهرمان های مستر المپیا کجایی هستند همین ویکتور مارتیز یا گوستاو بادل امریکایی نیستند که اسم کشورشون یادم نیست ولی از یه جهنم دره دیگه اومدن تغذیه خیلی مهم رو یه سری از مهاجر های چینی که به امریکا اومدند تحقیق کردند دیدند بخاطر تغذیه شون قدا شون از پدر مادرشون بلند تر شده تغذیه خیلی مهم که 80% ما نمیدونیم چیه هست اونایی هم که میدونند پول ندارند 10% که هم میدونند هم پول دارند میرن مدال میارن تازه از هفت خان تربیت بدنی هم باید رد بشی یکی از بچه های همین سایت بود گفت برای شرکت تو مسابقات بین الملی پاور باید 3میلیون بدی به فدراسون وزنه برداری بیا!!!!!!!:3zje3d3::3z je3d3: حالا هی بگو:knok:

بحث رو منحرف نکنیم .
توی پیامهای عمومی ات برات مینویسم ...
موفق باشید .
Ali Pakdel
03-26-09, 13:51
شما ها اسپم رو آره!
اینکه ژنتیک ایرانی ها مضخرفه توش بحثی نیست. باز یکم لرا جنگجوترن. سیاه ها که کلا یه چیزی هستن واسه خودشون. اگه غذاهایی که می خورن رو ببینین، شب کابوس میبینین. 1کیلو مرغ+3بسته فلفل قرمز+نمک، اینقدر سرخ می کنن مرغ رو که مرغه تقریبا سیاه میشه. یه روز غذا درست می کنن، در طول هفته می خورن. این از اینا. ژنتیک روس ها هم باز واسه خودشون یه چیز جداییه. اینجور که من فهمیدم اینا یه کروموزوم اضافه دارن، مرداشون کروموزوم دائم الخمر بودن، زناشون کروموزوم هرزه بودن! اینا صبح تاشب یه سیب زمینی، 2لیتر آبجو، 1بسته چیپس می خورن، دختراشون باربی، پسراشون 6تیکه! بدن فوق العاده محکمی هم دارن که فکر کنم به خاطر سرما باشه. اینا اگه روی ورزش های رزمی سرمایه گذاری کنن، عمرا توی رینگ کم نمیارن. قهرمان بوکس جهان هم روس و بلاروسی هستن چندتا. به هیچ عنوان خسته هم نمیشن! تو کل ادارات و مراکز عمومی بلاروس، 10تا صندلی برای ارباب رجوع روی هم پیدا نمیشه. همش وایسادن. تو اتوبوس هم به جز پیرزن ها کسی نمیشینه!
تغذیه هم صد البته موثره، دختر داییم که تو امریکا به دنیا اومده و بزرگ شده، کلا فرم و قیافه اش با بقیه فامیل فرق می کنه.
پویا 1
03-26-09, 14:31
شما هم خودت نمیدونی چی میخوای بگی اول مینویسی سیاه پوستهای افریقا باز ویرایش میکنی مینویسی سیاه پوستهای امریکا مگه سیاه پوستهای امریکا از کجا اومدن همین مهاجرهای افریقایین دیگه یعنی سیاه پوستهای اروپا ژنتیکشون خوب نیست !!!!!!
حالا شما هی اسپم بده حرف بقیه رو تایید یا رد کن مسی هم هی تشکر کن!!!!!بعد بگو شاید بعضی ها بیکارن پستاهای بی ارزش میزنند !!!!
نمیخوام اسپم بدم.از اول هم نوشته بودم سیاه های امریکا ویرایش واسه چیز دیگه ای بود.
فقط میخوام یه توضیح بدم که چطوریه که سیاه پوست های آمریکا نژادشون خوبه.زمانهای قدیم که سیاه پوستها رو از افریقا به آمریکا برای برده داری میاوردن افرادی رو انتخاب میکردن که دارای هیکلی درشت و نیرومند بودند تا خوب بتونن کار کنن و اینجوری شده که امروزه نژاد سیاه پوستهای آمریکا انقدر خوبه و با نژاد سیاه پوستهایی که در آفریقا زندگی میکنن خیلی فرق داره.
zoobin
03-26-09, 14:56
تغذیه هم صد البته موثره، دختر داییم که تو امریکا به دنیا اومده و بزرگ شده، کلا فرم و قیافه اش با بقیه فامیل فرق می کنه.نکته اصلی فقط همینه بقیه رو نچچچچچچچچچ

اینایی که گفتید هیچیشو قبول ندارم چون هیچ کدومتون زیست شناس نیستید فقط ایقندر تو ایران دهنتون سرویس شده از هرچی ایرانی و اسم ایرانی و جنس ایرانیه بیزار شدید ولی گفتم بدبختی ما سر ژنتیک نیست که اخه کجا اونا کشیشا
بهشون میگن نون ماست بخور خدا رو شکر کن هرچی بدبختر و بی پول تر باشی بهتره گناهت کمتر میشه
کی ما گوشت خوردیم 60% مردم ما گوشت نمیخورن اونایی هم که میخورن هفته ای یه دفعه آب گوشت میخورند نه گوشتتتتتتتتت� �تتت بابا گوشتتتتتتت یه چیز دیگه بیدددددددددد� �دد
messi_68
03-26-09, 23:24
شما کلاً 2 کیلو کم کردی در صورتی که اگه کسی بخواد مثلاً 10-15 کیلو کم کنه که حجمش از دوران حجم بیشتر نمیشه خیلی هنر کنه بتونه همون حجم رو حفظ کنه ولی چون عضله خودشو بهتر نشون میده زیبا تر به نظر میرسه

2 کیلو تو ی ماه بوده.10-15 کیلو رو ی جا کم کنی مطمئنن کمی هم عضله از دست میدی.این طبیعیه.اگه دقت کرده باشی گفتم که تو دوره ی حجم روند عضله سازی سریعتره.یعنی وقتی تو ی رژیم خاص برا کم کردن در صد چربی بدنت قرار داری باید برنامه ی تمرین وزنتو جوری بچینی که بتونی عضله سازی کنی.مثلآ واسه من تمرین هر عضله هفته ای دوبار و هرجلسه 3 ست تا ناتوانی خوب جواب میده و اگه شدتو از این بالا تر ببرم بدنم ریکاوری نمیشه.
(مصطفی سپاس یادت نره)
zoobin
03-27-09, 02:10
2 کیلو تو ی ماه بوده.10-15 کیلو رو ی جا کم کنی مطمئنن کمی هم عضله از دست میدی.این طبیعیه.اگه دقت کرده باشی گفتم که تو دوره ی حجم روند عضله سازی سریعتره.یعنی وقتی تو ی رژیم خاص برا کم کردن در صد چربی بدنت قرار داری باید برنامه ی تمرین وزنتو جوری بچینی که بتونی عضله سازی کنی.مثلآ واسه من تمرین هر عضله هفته ای دوبار و هرجلسه 3 ست تا ناتوانی خوب جواب میده و اگه شدتو از این بالا تر ببرم بدنم ریکاوری نمیشه.
(مصطفی سپاس یادت نره)

سوزاندن چربی بیش از 3تا4کیلو درماه امکان پذیر نیست حتی اگه بیشتر از این مقدار کم کنی خطرناک یعنی عضلاتت رو از دست میدی
amirpersian
03-27-09, 22:41
2 کیلو تو ی ماه بوده.10-15 کیلو رو ی جا کم کنی مطمئنن کمی هم عضله از دست میدی.این طبیعیه.اگه دقت کرده باشی گفتم که تو دوره ی حجم روند عضله سازی سریعتره.یعنی وقتی تو ی رژیم خاص برا کم کردن در صد چربی بدنت قرار داری باید برنامه ی تمرین وزنتو جوری بچینی که بتونی عضله سازی کنی.مثلآ واسه من تمرین هر عضله هفته ای دوبار و هرجلسه 3 ست تا ناتوانی خوب جواب میده و اگه شدتو از این بالا تر ببرم بدنم ریکاوری نمیشه.
(مصطفی سپاس یادت نره)

حرفت درسته منظور منم این نبود 15 کیلو یه جا کم کنه مثلاً تو 4 ماه هم 15 کیلو کم کنه طبیعتاً حجمش از 4 ماه پیشش کمتر میشه یا نهایت حفظ بشه کم نشه ولی خوب به جاش عضله هاش تراشیده میشن
dashabo
02-19-11, 23:32
آقا یکی بمن کمک میکنه ببینید برای حجم چی کم داره

ساعت 8.30بیداری
9صبحانه2تا سفیده+1زرده+100� �رم نون سنگک+1مولتی مینرال1پیمانه وی سن
ساعت12 2 تاسفیده+50گرم عدسی پخته+1لیوان شیر ارگانیک
ساعت3 130گرم ماهی تن یا130گرم سینه آب پز مرغ+150گرم برنج 1قاشق روغن زیتون.
ساعت6 2تا سفیده+50گرم عدسی +100گرم برنج+1لیوان شیر.
ساعت7.30تمرین تا حدودا 8.30
بعد تمرین1پیمانه وی سن+1موز+1امگا3+� �یتامین ای400.
1ساعت بعد130گرم ماهی تن یا130گرم سینه مرغ+50گرم نون سنگک1قاشق روغن زیتون
خواب 11الی11.30 قبل خواب 3تا سفیده+1لیوان شیر
4روز در هفته تمرین میکنم شکمم زود چربی میگیره اینم عکس

http://irancloop.ir/images/uptohost/100_2906.jpg
http://irancloop.ir/images/uptohost/100_2907.jpg
http://irancloop.ir/images/uptohost/100_2908.jpg
http://irancloop.ir/images/uptohost/100_2940.jpg

سن 29
قد 175.دور بازو 33 . دور کمر80. دور شانه1.12 .دور سینه90 وزن68 شغلمم پشت میز نشین روزایی که تمرین نمیرم امگا3و ویتامین ای رو صبح زود میخورم و 1پیمانه وی بعد از سالن و موز هم حذف میکنم الانم 2تا زانو هام درد گرفتن و نمیتونم هوازی کار کنم حداقل1ماه بدنمم خیلی آشغاله زود چربی میگیره اما خیلی بد چربی رو از دست میده برای کم کردن انقدر روی تردمیل کار مردم که زانوهام مشگل پیدا کرد اما حریف این شکم نشدم انشا الله توی دوره بعدی درستش میکنم
Soldier
02-20-11, 02:53
کربوت خیلی خیلی کمه ! از او رژیمایی هست که مربی باشگاها الکی میدنا

ایجوری چقدر مگه میتونی دووم بیاری؟ به نظر من اینجوری کربتو حذف نکن مخصوصا برای قبل تمرین !
dashabo
02-20-11, 10:43
ممکنه تغییرات لازم رو بدید؟
Soldier
02-20-11, 11:15
ببین دوست عزیز گفتن این که اینارو تو روز بخور کار چندان مناسیبی نیست ! الان برای مثال تو این رژیمتون هیج منبعی برای ویتامین سی ندارین این یه مثال بود !
به نظر من که کاملا شخصی و شاید هم نادرست باشه نباید محدود بشین ! باید یه اصولی رو یاد بگیرین اجراش کنین! وقتی میگم کربو نه اینکه حتما نان ! این برنامه درست نیست!

به نظر من وعده های پروتیینی تون رو ( سفیده مرغ و ماهی وی عدسی) طبق همین برنامه مصرف کنین

برای طول روز عادی باشین! هر چی نهار دارین بخورین ! عین روز های عادی ! فقط خیلی چرب نباشه

1 ساعت قبل تمرین حتما کربو مصرف کنین که انرژی حین تمرین تامین بشه

بلافاصله بعد تمرین یه چیز شیرین بخورین همون موز خوبه بعدش مقداری کربو مصرف کنین

دقت کنین اینایی که گفتم علاوه بر وعده های پروتیینیتون هستا ! اون ها رو طبق همون برنامه مصرف کنین عالیه


اگه خیلی نگران چاق شدن هستین( که به نظر من اشتباه هست فعلا نگران نباشین و حجم بگیرین ) شام کربو نداشته باشه فق پروتیین

از میوه ها هم بیشتر استفاده کنین قند و چربی هم زیاد مصرف نکنین
mstak
02-21-11, 13:26
آقا یکی بمن کمک میکنه ببینید برای حجم چی کم داره

ساعت 8.30بیداری
9صبحانه2تا سفیده+1زرده+100� �رم نون سنگک+1مولتی مینرال1پیمانه وی سن
ساعت12 2 تاسفیده+50گرم عدسی پخته+1لیوان شیر ارگانیک
ساعت3 130گرم ماهی تن یا130گرم سینه آب پز مرغ+150گرم برنج 1قاشق روغن زیتون.
ساعت6 2تا سفیده+50گرم عدسی +100گرم برنج+1لیوان شیر.
ساعت7.30تمرین تا حدودا 8.30
بعد تمرین1پیمانه وی سن+1موز+1امگا3+� �یتامین ای400.
1ساعت بعد130گرم ماهی تن یا130گرم سینه مرغ+50گرم نون سنگک1قاشق روغن زیتون
خواب 11الی11.30 قبل خواب 3تا سفیده+1لیوان شیر
4روز در هفته تمرین میکنم شکمم زود چربی میگیره اینم عکس
با توجه به مشخصات گفته شده و فیتنس شما , برنامه ی فوق ,برنامه ی نسبتا کاملی هست
و بهتر میشه اگر :سیب ,و عسل هم بهش اضافه بشه

در پناه حق
khakhael
02-21-11, 23:32
ممکنه تغییرات لازم رو بدید؟
دوست عزیز برنامه غذایی یک قانون نیست بلکه فرایندی جهت رفع نیاز های بدن شما هست کما اینکه به چه هدفی این برنامه رو پیش ببرید.بعنوان مثال برنامه غذایی من مانند ناهار اینگونه هست که 150 گرم برنج پخته شده را همراه با 200 الی 220 گرم انواع گوشت مانند سینه مرغ به همراه 100 گرم ماست و یک پیاله سالاد فصل و اگر دوست داشتم دسر هم همراهش میخورم پس پروتئین و کربو و ویتامین و فیبر و سبزیجات و مواد معدنی و... را در این وعده مصرف کردم.اگر از وزن میترسید سعی کنید مقدار پروتئین نسبت به کربو زیاد باشد اما کربو را قطع نکنید.
hamed_bkb
05-15-11, 21:23
با سلام خدمت دوستان عزیز


من وزنم 87 و قدم 184 هستش،میخوام وزنمو به 80 برسونم وبدنمو یکم کات کنم،از شما دوستان میخواستم یکم منو راهنمایی کنید.مکمل های زیر رو هم دارم :

muscle whey MN
Amino 2222
Glutamine prolab & Dymatize
هورمون های ماسترون و ستابون
چربی سوز مجیک اسلیم
کافئین تزریقی
مولتی ویتامین و ویتامین C
venis
05-15-11, 21:32
با سلام خدمت دوستان عزیز


من وزنم 87 و قدم 184 هستش،میخوام وزنمو به 80 برسونم وبدنمو یکم کات کنم،از شما دوستان میخواستم یکم منو راهنمایی کنید.مکمل های زیر رو هم دارم :

muscle whey MN
Amino 2222
Glutamine prolab & Dymatize
هورمون های ماسترون و ستابون
چربی سوز مجیک اسلیم
کافئین تزریقی
مولتی ویتامین و ویتامین C

سلام عزیز
سیستم های تمرینی دوره های کات! (http://www. .ir/forums/thread8163.html) .
arash_ga
08-02-11, 11:56
سلام من نمی دونستم این سوال و کجا بپرسم .من 11 ساله که ورزش مداوم می کنم در حال حضر 30 سالم هست بدنسازی و رزمیکار می کنم و همیشه لاغر بودم و عضله ای اما نمی دونم چرا همیشه بدنم و عضلاتم نرم هست با اینکه فرم و شکل مناسبی داره اما همه مربیامم از این متعجب هستند که یک فردی که ورزش هم نمی کند بدنش از من سفت تر است به نظر شما این مشکل خاصی هست یا فقط ژنتیک می باشد
felfel
08-02-11, 12:23
شاید تست بدنتون پایینه چون ظاهرا نقش داره .... یا مصرف پروتئینتون کمه...
یا....
ahytech
08-03-11, 09:16
سلام من نمی دونستم این سوال و کجا بپرسم .من 11 ساله که ورزش مداوم می کنم در حال حضر 30 سالم هست بدنسازی و رزمیکار می کنم و همیشه لاغر بودم و عضله ای اما نمی دونم چرا همیشه بدنم و عضلاتم نرم هست با اینکه فرم و شکل مناسبی داره اما همه مربیامم از این متعجب هستند که یک فردی که ورزش هم نمی کند بدنش از من سفت تر است به نظر شما این مشکل خاصی هست یا فقط ژنتیک می باشد

با سلام خدمت شما دوست عزیز
این موضوع نیاز به بررسی های مداوم و مراجعه به پزشک داره. و باید سطح هورمون های موجود در خونتان را آزمایش کنید.
یکی از دلایلش میتونه نا متوازن بودن سطح هورمون های زنانه و مردانه در بدنتان باشه یعنی سطح استرو‍ژن خونتان بیشتر از سطح تستوسترون موجود در خون باشد که به نوعی باعث شل شدگی عضلات میشه.
و دلیل دیگه میتونه کمبود مصرف پروتئین و فیبر در رژیم غذاییتون باشه که باعث میشه سفتی و چگالی و در هم پیچیدگی عضلات کم بشه.

دلیل دیگش هم میتونه نوع انجام تمرینات باشه که برای سفت شدن عضلات نیاز به انجام ترکیبی تمرینات سنگین با تکرار کم و همینطور تمرینات سبک با تکرار بالا دارید.

موفق باشید.
Arash-kooshki
08-16-11, 17:46
سلام من نمی دونستم این سوال و کجا بپرسم .من 11 ساله که ورزش مداوم می کنم در حال حضر 30 سالم هست بدنسازی و رزمیکار می کنم و همیشه لاغر بودم و عضله ای اما نمی دونم چرا همیشه بدنم و عضلاتم نرم هست با اینکه فرم و شکل مناسبی داره اما همه مربیامم از این متعجب هستند که یک فردی که ورزش هم نمی کند بدنش از من سفت تر است به نظر شما این مشکل خاصی هست یا فقط ژنتیک می باشد
عزیزم منظورت از نرمی اینه که ، حتی بعد از گرفتن فیگور مربوط به اون عضله بازم عضله مورد نظر نرمه؟؟؟(مثلا فیگور جلوبازو رو محکم اجرا کن بعد به عضله بازوت دست بزن ببی نرمه یا نه.)
اصلا مطمئنی اون بافت مورد نظر شما همش عضلس؟؟؟
اگه آره پس یه مقدار غیر طبیعیه ،حتما به یه متخصص مراجعه کن.
موفق باشی.
fariz_62
09-01-11, 00:58
منم یه برنامه غذایی میخوام. حدود 3 ساله کار میکنم استروئید مصرف نکردم و نمیخوام بکنم . 183 قدمه و 86 کیلو وزنم عضلاتم مناسب و دلخواهم هستم فقط چون میدونم رژیم مناسب ندارم شکمم بعضی وقتا بزرگ میشه اگه یه برنامه غذایی مناسب داشته باشم حتما اجراش میکنم
mohsen porshe
09-06-11, 18:51
دوستان من که میخوام حجم خشک عضلانی بدست بیارم و بدنمو سفت کنم ماکارونی رو چه موقع بخورم بهتره؟تو صبحانه یا قبل تمرین؟اگه جواب قبل تمرینه لطفا بفرمایید چند دیقه یاچند ساعت قبل تمرین؟ممنون.
Soldier
09-06-11, 21:14
1.5 ساعت قبل تمرین
mohsen porshe
09-07-11, 00:14
1.5 ساعت قبل تمرین
خیلی خیلی ممنون حالا راحت میتونم برنامه ریزی کنم واسه ساعت تمرین و چیزهای دیگه.فقط دوست عزیز میشه دلیل علمیش رو هم خیلی خلاصه بفرمایید تا اگه کسی پرسید جوابشو بدم.
جناب سولجر یه سوال دیگم دارم شرمنده: ماکارونی های رشته اییه معمول بهتره یا این شکل دارهامثلا حلقه ایی هاو..خیلی خیلی ممنون.
Soldier
09-07-11, 00:22
به زبان ساده میشه این: چون ماکارونی دیر هضمه با این فاصله تقریبا هضم صورت گرفتع و انرژی حین تمرین مهیا میشه اگه زودتر برین تمرین معده هنوز فعاله هم حالتون بد میشه هم به علت اینکه بیشتر خون بدن به سمت معده رفته خیلی بی حوصله هستین

فرقی نداره
دوستان مصرف عدس(همون عدسی) رو چه موقع پیشنهاد میکنید؟؟با توجه به اینکه من یک ساعتو نیم قبل تمرین ماکارونی میخورم عدس رو چه موقع مصرف کنم.هدف هم که افزایش حجم خشکه.ممنون.
felfel
09-08-11, 14:27
عدسی خیلی دیرهضمه ها فکر نکنم مناسب باشه برا قبل تمرین.
mohsen porshe
09-08-11, 14:53
درسته عدسی دیرهضمه بنده هم مقصودم قبل تمرین نیست.لطفا دوستان راهنمایی کنید بهترین زمان مصرف عدسی در طول روز چه موقع است؟؟
Mercenary
09-08-11, 15:01
فکر کنم صبح بخوری بهتره
ماکارونی هم اگه سنگین میخوری که شیکمت بزنه جلو 1 2 بشقاب 3 ساعت قبل تمرین بخور
اگه هم در حدیه که فقط سیر شی همون 1.5 ساعت
mohsen porshe
09-08-11, 15:17
خیلی خیلی ممنون واقعا جواب اکثر سوالامو تو این سایت گرفتم.
درمورد ماکارونی: همون در حد سیر شدنه که یکی از دوستان پیشنهاد دادن یکساعتو نیم قبل تمرین مصرف بشه منم انجام دادم ونتیجش واقعا چشمگیر بود سر تمرین خیلی بیشتر از روزهای قبل انرژی داشتم.
Soldier
09-08-11, 15:18
منم با صبح موافقم ! خوشبختانه دوستمون Mercenary (http://www. .ir/forums/member24740.html) اطلاعتشون خوبه
mohamadasd987
09-09-11, 02:56
با سلام به همه ی دوستان عزیز .
من در حال حاضر یک دو سه هفته ای می شه بدنسازی می کنم سن 2 ماه دیگه می رم تو 15 سال قدم 164 و بالاخره وزنم حدودا 47 کیلو . می خواستم یک رژیم غذایی مناسب بدهید تا 4 -5 کیلو فقط عضضله اضافه کنم
در ضمن این رو هم بگم نمی خوام از هیچ گونه دارو و .... استفاده کنم .
و یک سوال مهم تر ایا چون من بدنسازی را در این سن اغاز کردم قدم کوتاه می ماند ؟
ولی با اینکه چند جا خوندم ارنولد این رشته را در 14 سالگی اغاز نموده ولی قد او 188 است و می توان گفت قد بلنی دارد:smilie_sp (10):
Soldier
09-09-11, 03:57
من اگه جای شما بودم با توجه به حساسیت سنتون هم برای تغذیه هم تمرین پیش پزشک میرفتم
mohamadasd987
09-11-11, 01:04
http://1.talar.netai.net/images/9f268fb2ba10.jpg باسلام ایا هیکلم خوب است ؟
اگر زحمتی نیست می توانید یک برنامه برای من بنویسید البته فقط برای بالا تنه

Bump: http://1.talar.netai.net/images/52c3cbf37135.jpgالبت� � اینجا واضح تره
mohsen porshe
09-11-11, 04:24
دوستان من به خاطر اینکه بدنم عجیب دست به چربی گرفتنش بالائه هرشب به مدت 45 دقیقه دوچرخه ثابت میزن ساعت1شب! میخواستم ببینم بعد از این تمرین چه چیزی بخورم تا عضلات بدن تحلیل نره؟!عدس خوبه؟!لطفا یه چیزی که باعث عدم تحلیل عضلات میشه بفرمایید تا بعد از دوچرخه مصرف کنم.ممنون.
venis
09-11-11, 10:06
دوستان من به خاطر اینکه بدنم عجیب دست به چربی گرفتنش بالائه هرشب به مدت 45 دقیقه دوچرخه ثابت میزن ساعت1شب! میخواستم ببینم بعد از این تمرین چه چیزی بخورم تا عضلات بدن تحلیل نره؟!عدس خوبه؟!لطفا یه چیزی که باعث عدم تحلیل عضلات میشه بفرمایید تا بعد از دوچرخه مصرف کنم.ممنون.

بهترین زمان واسه هوازی صبح قبل صبحانه هستش ، بهتره برای جلوگیری از کاتابولیک عضلاتتون از مکملها استفاده کنین ، قبل تمرین هوازی گلوتامین + آمینو
بعدش وی 100%

منابع پروتئینی که میتونین استفاده کنین ، سینه بوقلمو ، ماهی ، سینه مرغ ، سفیده تخم مرغ و ... ( بدون روغن )
ali-10
09-15-11, 19:12
سلام
نمیدونم سوالم رو در جایی مناسب میپرسم یا نه ؟
من از مهر تا مسابقات بهمن ماه امسال میخوام تقریبا 2 دوره مکمل + استروئید استفاده کنم که مشکلی که دارم اینه که من الان واسه ارشد دارم میخونم و امتحانم هم اواخر (26یا27 یا 28 بهمن) هستش و از طرفی تو سایت فدراسیون پرورش اندام که رفتم ، زده بود مسابقات انتخابی کشوری هفته سوم (یعنی یا 21 یا 22 بهمن) پس مسابقات استانی یا هفته اول یا دوم بهمنه !
سوال من دقیقا اینه که آیا میتونم با مصرف استروئید ها و مکمل ها درس هم بخونم و کلا کسی تا حالا تو چنین وضعیتی بوده (کل آیندم به این امتحان وابستس) ؟
mohamadasd987
09-15-11, 22:43
سلام
نمیدونم سوالم رو در جایی مناسب میپرسم یا نه ؟
من از مهر تا مسابقات بهمن ماه امسال میخوام تقریبا 2 دوره مکمل + استروئید استفاده کنم که مشکلی که دارم اینه که من الان واسه ارشد دارم میخونم و امتحانم هم اواخر (26یا27 یا 28 بهمن) هستش و از طرفی تو سایت فدراسیون پرورش اندام که رفتم ، زده بود مسابقات انتخابی کشوری هفته سوم (یعنی یا 21 یا 22 بهمن) پس مسابقات استانی یا هفته اول یا دوم بهمنه !
سوال من دقیقا اینه که آیا میتونم با مصرف استروئید ها و مکمل ها درس هم بخونم و کلا کسی تا حالا تو چنین وضعیتی بوده (کل آیندم به این امتحان وابستس) ؟

به نظر من اصلا دارو های استروئیدی مصرف نکنید چون استروئید ارنولد را هم با هیکل غول اسایش از پا در اورد و دچار بیماری های زیادی شده و تمام هیکلش اب شده:crutch:
keralfarhad
09-16-11, 16:18
سلام
نمیدونم سوالم رو در جایی مناسب میپرسم یا نه ؟
من از مهر تا مسابقات بهمن ماه امسال میخوام تقریبا 2 دوره مکمل + استروئید استفاده کنم که مشکلی که دارم اینه که من الان واسه ارشد دارم میخونم و امتحانم هم اواخر (26یا27 یا 28 بهمن) هستش و از طرفی تو سایت فدراسیون پرورش اندام که رفتم ، زده بود مسابقات انتخابی کشوری هفته سوم (یعنی یا 21 یا 22 بهمن) پس مسابقات استانی یا هفته اول یا دوم بهمنه !
سوال من دقیقا اینه که آیا میتونم با مصرف استروئید ها و مکمل ها درس هم بخونم و کلا کسی تا حالا تو چنین وضعیتی بوده (کل آیندم به این امتحان وابستس) ؟
به نظر من اولویتو به درس بده چون این ورزش خیلی آینده نداره
ebrahim usefian
09-17-11, 23:32
دوستان برای وعده صبحانه چی پیشنهاد میکنین واسه دوره حجم ؟ از بس عدسی ، لوبیا و تخم مرغ خوردم حالم بد شد .
محمدرضا دبیرزاده
09-17-11, 23:54
دوستان برای وعده صبحانه چی پیشنهاد میکنین واسه دوره حجم ؟ از بس عدسی ، لوبیا و تخم مرغ خوردم حالم بد شد .
کله پاچه ... گوشت صورت ... زبون
ساندویچ مرغ .. الویه ... زبون .. گاهی هم مغز ...
البته اگه منظورتون دوره هورمونیه حجم باشه ....
بعضی روزا رعایت میکنم و بعضی از روزام میخورم ... جوری که ارش خدا بلرزه
و زمانی که با چن دقیقه ترمیل زدن از درد فیله فارغ اومدم ... چنان تمرینی میکنم که رگا مغرم بترکه ... گاهی از توش صدا ترق تروقم میاد ... این که باد میکنی دلیل بر این نمیشه که توقعت بیاد پایین .. باید تمام تس تس اضافه خونتو بکشی و واسه آمپول بعد تشنه...
دوس ندارم رعایت کنم ... عضلاتم ریز بار میاد
این نظر منه...
Soldier
09-17-11, 23:59
به صبحانت عسل اضافه کن اشتهات تو طول روز عالیه!
mohamadasd987
09-18-11, 00:39
به صبحانت عسل اضافه کن اشتهات تو طول روز عالیه!

سلام
من خیلی بالا یردن وزن برام سخته اگه میشه چند تا غذا البته بدون چربی معرفی کنید مکمل و .... هم نمی خورم از تخم مرغ هم همیشه استفاده می کنم اگه وزنم 5 کیلو تو یک ماه بالا بره الیه::manger01::smili e-essen:
Soldier
09-18-11, 00:50
کربو های دیر جذب و زود جذب کنار پروتیین تو زمان مناسبش میتونه کمکتون کنه البته 5 کیلو در ماه یکم توقع زیادیه
mohamadasd987
09-18-11, 01:04
کربو های دیر جذب و زود جذب کنار پروتیین تو زمان مناسبش میتونه کمکتون کنه البته 5 کیلو در ماه یکم توقع زیادیه

می شه واضح تر بگین یا مثال بزنید ؟
البته 2 کیلو هم قانعم
والبته زمان مناسب یعنی بعد تمرین ؟
Novin.Hiprap
09-18-11, 01:16
از نظره من توقع زیادی نیست
امکان پذیره
هم خودم هم یکی از دوستانم تجربه ی همچین اضافه کردنه وزنیو داشتیم
اما متاسفانه من چند وقت پیش یه مریضی طولانی مدت گرفتم که خیلی بد داغونم کردو هر چه داشتم به باد داد
من وقتی تو 1 ماه 6 کیلو اضافه کردم هم رژیم غذاییم عالی بود هم خوابم رو ریتمه مناسب
یادمه هر عصر از ساعته 4 - 5 سیبزمینی تخم مرغ میخوردم
هر صبح تن ماهیو پنیر خامه ای و سیبزمینی رو مخلوط میکردمو بهش سس سفید میزدم , یک چیزه م**** میشد که نگو
همیشه هم قبله خواب یه غذایی چیزی میخوردم ( جدای شام )
perfect boy
09-18-11, 01:22
از نظره من توقع زیادی نیست
امکان پذیره
هم خودم هم یکی از دوستانم تجربه ی همچین اضافه کردنه وزنیو داشتیم
اما متاسفانه من چند وقت پیش یه مریضی طولانی مدت گرفتم که خیلی بد داغونم کردو هر چه داشتم به باد داد
من وقتی تو 1 ماه 6 کیلو اضافه کردم هم رژیم غذاییم عالی بود هم خوابم رو ریتمه مناسب
یادمه هر عصر از ساعته 4 - 5 سیبزمینی تخم مرغ میخوردم
هر صبح تن ماهیو پنیر خامه ای و سیبزمینی رو مخلوط میکردمو بهش سس سفید میزدم , یک چیزه م**** میشد که نگو
همیشه هم قبله خواب یه غذایی چیزی میخوردم ( جدای شام )
بالا بردن وزن مشکل نیست...مشکل حفط تعادل وزنه...
mohamadasd987
09-18-11, 01:27
[QUOTE=Novin.Hiprap;220127]از نظره من توقع زیادی نیست
امکان پذیره
هم خودم هم یکی از دوستانم تجربه ی همچین اضافه کردنه وزنیو داشتیم
اما متاسفانه من چند وقت پیش یه مریضی طولانی مدت گرفتم که خیلی بد داغونم کردو هر چه داشتم به باد داد
من وقتی تو 1 ماه 6 کیلو اضافه کردم هم رژیم غذاییم عالی بود هم خوابم رو ریتمه مناسب
یادمه هر عصر از ساعته 4 - 5 سیبزمینی تخم مرغ میخوردم
هر صبح تن ماهیو پنیر خامه ای و سیبزمینی رو مخلوط میکردمو بهش سس سفید میزدم , یک چیزه م**** میشد که نگو
همیشه هم قبله خواب یه غذایی چیزی میخوردم ( جدای شام )[/QUOTE

امکان نداره 6 کیلو تو 1 ماه
Novin.Hiprap
09-18-11, 02:03
[QUOTE=Novin.Hiprap;220127]از نظره من توقع زیادی نیست
امکان پذیره
هم خودم هم یکی از دوستانم تجربه ی همچین اضافه کردنه وزنیو داشتیم
اما متاسفانه من چند وقت پیش یه مریضی طولانی مدت گرفتم که خیلی بد داغونم کردو هر چه داشتم به باد داد
من وقتی تو 1 ماه 6 کیلو اضافه کردم هم رژیم غذاییم عالی بود هم خوابم رو ریتمه مناسب
یادمه هر عصر از ساعته 4 - 5 سیبزمینی تخم مرغ میخوردم
هر صبح تن ماهیو پنیر خامه ای و سیبزمینی رو مخلوط میکردمو بهش سس سفید میزدم , یک چیزه م**** میشد که نگو
همیشه هم قبله خواب یه غذایی چیزی میخوردم ( جدای شام )[/QUOTE

امکان نداره 6 کیلو تو 1 ماه
چرا امکان داره عزیز
حرف پرفکت بوی درسته
مشکل حفظ کردنه وزنه که با مصرف مکمل این امر امکان پذیره کاملا
mohamadasd987
09-18-11, 11:36
[QUOTE=mohamadasd987;22012 9]
چرا امکان داره عزیز
حرف پرفکت بوی درسته
مشکل حفظ کردنه وزنه که با مصرف مکمل این امر امکان پذیره کاملا

من با کات مشکل ندارم فقط بالا بردن وزن واسم خیلی سخته چون صبح ها هم در بیدار میشم یا بهتر بگم ظهر ها دیر بیدار می شوم اکثرا هم صبحانه نمی خورم البته با شروع شدن مهر کارم اسون تره یعنی می تونم 1 ماهه 4-5 کیلو اضافه کنم ؟
:smiley3977::smiley3977:
Novin.Hiprap
09-18-11, 12:19
[QUOTE=Novin.Hiprap;220132]

من با کات مشکل ندارم فقط بالا بردن وزن واسم خیلی سخته چون صبح ها هم در بیدار میشم یا بهتر بگم ظهر ها دیر بیدار می شوم اکثرا هم صبحانه نمی خورم البته با شروع شدن مهر کارم اسون تره یعنی می تونم 1 ماهه 4-5 کیلو اضافه کنم ؟
:smiley3977::smiley3977:
وقتی ظهر بیدار میشیو صبحانه هم نمیخوری تو 1 ماه 1 کیلو اضافه کردن هم واست خیلی سخته
مطمئنن به جز صبح هم تغذیه خوبی نداری
سعی کن کالری بشتری مصرف کنی و اینکه همیشه 9 صبح بیدار باشی , حد اقل 7 تا 8 ساعت خواب داشته باشی
ناشتا رو حتما باید بخوری , من در مقابل استادایی که تو این سایت هستن خیلی کوچیکم بهتره بقیه بهت کمک کنن در مورد تغذیه ای که باید داشته باشی واسه دوره حجمو وزن
فقط یه چیزی
1 روز یه برنامه غذایی عالی داشته باش بعد وزنتو بگیر رو یه ترازوی درست که گرم هم دقیق نشون میده
تغریبا 500 گرم تو 1 روز اضافه میشی , یعنی اگه روز دوم هم همونقدر تغذیت عالی باشه میشه 1 کیلو تو 2 رو :smilie_sp (10):
البته این روند همینجور کند میشه
ولی با تغذیه عالی و رو برنامه + مکمل هایی که برای افزایش وزن خوب هستن میشه انتظاره 5 تا 6 کیلو افزایش وزند در طول 1 ماه رو داشت
king_Arnold
09-18-11, 15:04
6کیلو عضله تنها در یک ماه!!!!!!!!!!
یاد یه مطلبی افتادم که چند سال پیش از گانتر شلیرکمپ خوندم:
بدنساز حرفه ایی کسییکه بتونه در طول یک سال چهار کیلو عضله خالص به بدنش اضافه کنه!!!
به نظر من 6کیلو وزن اضافه کردن تو یک ماه امکان پذیره اما نه عضله خالص.
mohsen porshe
09-18-11, 16:53
سلام
دوستان من هر روز ساعت 8شب ورزش میکنم و ساعت 1.5یا2شب هم یک ساعت دوچرخه میزنم.
اگه قرار باشه سه وعده برای مصرف پروتئین پیشنهاد بدید کدومه؟ضمنا از این سه وعده کدوماش مهمتره.ممنون.
Novin.Hiprap
09-18-11, 17:55
6کیلو عضله تنها در یک ماه!!!!!!!!!!
یاد یه مطلبی افتادم که چند سال پیش از گانتر شلیرکمپ خوندم:
بدنساز حرفه ایی کسییکه بتونه در طول یک سال چهار کیلو عضله خالص به بدنش اضافه کنه!!!
به نظر من 6کیلو وزن اضافه کردن تو یک ماه امکان پذیره اما نه عضله خالص.
دوست عزیز من هم که نگفتم عضله خالص
ایشون فقط میخواست وزنو حجمش بیشتر شه
ایشون که واسه مسابقه نمیخوان حجم بدن , فقط میخوان کمی بدنشون فرمه بهتری داشته باشه
Alex 17
09-18-11, 18:01
سلام من قدم 170
وزنم 52 کیلو
4 هفته شروع کردم و 2 کیلو عضله آوردم

برنامه تمرینی من اینه

سه روز در هفته

تمرین دست و بالا تنه هر حرکت 20
.
.
تمرین شکم و پهلو ، میان تنه هر حرکت 35
.
.
تمرین عضلات پا و پایین تنه هر حرکت 10 با وزنه سنگین و اجرای حرکت آرام
.
.
از این برنامه راضی هستم و تاثیر خوبی داشته
طناب زدن چقدر تاثیر داره می خواهم بعد از گرم کردن و حرکات کششی اجرا کنم * نظرتون خوبه
من 50 تا 70 رو راحت می زنم
ولی 150 به بالا کم میارم
چقدر خوبه بزنم ؟
behzad.khazama
09-18-11, 18:10
1 روز یه برنامه غذایی عالی داشته باش بعد وزنتو بگیر رو یه ترازوی درست که گرم هم دقیق نشون میده
تغریبا 500 گرم تو 1 روز اضافه میشی , یعنی اگه روز دوم هم همونقدر تغذیت عالی باشه میشه 1 کیلو تو 2 رو :smilie_sp (10):


معیار سنجش وزن با معده و روده خالی هست دوست عزیز
اضافه کردن نیم کیلو در یکروز غیر ممکن هست مگر اب و املاح و پر بودن روده ها باعث این افزایش شده باشه که خودش نشون دهنده کار اشتباه شماست
نیم کیلو افزایش وزن معادل خوردن بیش از 4500 کالری اضافه بر نیاز بدن هست که با فرض کالری پایه 2000 طرف بایستی در یکروز 6500 کالری مصرف بکنه که در اینصورت یا راهی بیمارستان میشه یا راهی قبرستان.
mohamadasd987
09-18-11, 19:37
fبا تشکر از راهنمایی های خوبتون در مود تغذیه
خواستم اگر می شود یک برنامه برای من بدهید اگر لازمه عکسمو هم بذارم
قد 165
سن 14
وزن 46
Alex 17
09-19-11, 11:24
سلام بچه ها کسی هست من رو راهنمایی کنه ؟
Novin.Hiprap
09-19-11, 12:04
معیار سنجش وزن با معده و روده خالی هست دوست عزیز
اضافه کردن نیم کیلو در یکروز غیر ممکن هست مگر اب و املاح و پر بودن روده ها باعث این افزایش شده باشه که خودش نشون دهنده کار اشتباه شماست
نیم کیلو افزایش وزن معادل خوردن بیش از 4500 کالری اضافه بر نیاز بدن هست که با فرض کالری پایه 2000 طرف بایستی در یکروز 6500 کالری مصرف بکنه که در اینصورت یا راهی بیمارستان میشه یا راهی قبرستان.
من تجربه شخصیم رو گفتم
وقتی 6 کیلو در یک ماه اضافه کردم یعنی 1 ماه روده هام پر بوده؟!
arshal\/\/
09-19-11, 12:27
من تجربه شخصیم رو گفتم
وقتی 6 کیلو در یک ماه اضافه کردم یعنی 1 ماه روده هام پر بوده؟!6کیلو عضله تنها در یک ماه!!!!!!!!!!
یاد یه مطلبی افتادم که چند سال پیش از گانتر شلیرکمپ خوندم:
بدنساز حرفه ایی کسییکه بتونه در طول یک سال چهار کیلو عضله خالص به بدنش اضافه کنه!!!
به نظر من 6کیلو وزن اضافه کردن تو یک ماه امکان پذیره اما نه عضله خالص.
البته روی صحبت ایشون حتما با افراد حرفه ای بوده نه یه ادمی که کمبود وزن هم داره..
مثلا یه ادم حرفه ای که 300 پرس میزنه اگه طی یک سال 5 کیلو رکوردش رو افزایش بده خوبه ولی یه ادم مبتدی ممکنه بعد 3 ماه رکوردش از 30 بشه 70 و 40 کیلو افزایش رکورد داشته باشه
در مورد افزایش وزن هم به گفته پزشکان بدن هر فرد معمولی در شرایط ایده ال میتونه در ماه 3 کیلو عضله بسازه.
behzad.khazama
09-19-11, 13:04
من تجربه شخصیم رو گفتم
وقتی 6 کیلو در یک ماه اضافه کردم یعنی 1 ماه روده هام پر بوده؟!

حرف شما در پست قبلتر نیم کیلو در روز بود که با افتخار هم بیان میکردید که یکروز تغذیه درست داشته باش و نیم کیلو اضافه کن و ....!!
برخی از اعضا نظریات فضائی خودشون رو با کمال آرامش و اطمینان چنان بیان میکنند که آدم به تمام دونسته های خودش که سالها روش مطالعه کرده ولی باز هم اجازه نظر دادن به خودش نمیده مشکوک میشه . گاهی به اعتماد به نفس این آدم حسادت میکنه نمیدونه چی بگه واقعا.

6 کیلو در ماه گرچه ممکن هست (گرچه حجم اعظم اون چربی و آب و املاح هست) اما کاملا نادرست و مضر...
keralfarhad
09-19-11, 14:26
به نظر من 6 کیلو ماهیچه تو یک سال هم زیاده چه برسه به یک ماه
buildinger
09-19-11, 14:36
دوست من در عرض 3 ماه 30 کیلو لاغر کرد ، البته زیر نظر مربی ؛ لاغر کردن بسی آسان تر از چاق شدن است , اینو گفتم یه انگیزه ای بشه برای افراد چاق (نیز خودم یکم اضافه وزن دارم )
Rewan
09-19-11, 14:44
به نظر من 6 کیلو ماهیچه تو یک سال هم زیاده چه برسه به یک ماه
آخه هدف هرکسی متفاوته !! شاید یه نفر دلش بخواد کاملا طبیعی کار کنه یعنی استاندارد !! و 20 /30 کیلو حجم رو توی 20/3 سال بگیره و یکی بخواد این حجم رو توی چند سال بگیره و یکی دیگه توی چند ماه !!
بعضی هدفشون از ورزش تفریح و سرگرمی هست ..بعضی دیگه هدف دیگه ای دارن مثلا ورزش مکملشون هست( مثلا در کنارش یه ورزش دیگه دارن ) بعضی هدفشون روی فرم اومدن بدن و پرشدن بدنشون هست و خلاصه هر کس به یک نحو ...
این مسئله ای که میگید 6 کیلو برای یک سال زیاده برای شخصی صدق میکنه که تفریحی و محض علاقه و سرگرمی ورزش کنه و یا عجله ی خاصی برای کارائی بدنش نداشته باشه ! معمولا90% کسایی که ورزش میکنن دنبال کارایی اون هستن حالا یا از لحاظ فیزیکی و یا قدرتی !! خوب اون شخص نمیتونه 30/40 سال صبر کنه تا به وزن و حجمی برسه که میخواد ! شاید تا 30/40 سال دیگه اصلا احتیاجی به اون ویژگی نداشته باشه و الان اون جنبه قدرت و یا فیزیکش رو احتیاج داشته باشه !!
keralfarhad
09-19-11, 15:47
آخه هدف هرکسی متفاوته !! شاید یه نفر دلش بخواد کاملا طبیعی کار کنه یعنی استاندارد !! و 20 /30 کیلو حجم رو توی 20/3 سال بگیره و یکی بخواد این حجم رو توی چند سال بگیره و یکی دیگه توی چند ماه !!
بعضی هدفشون از ورزش تفریح و سرگرمی هست ..بعضی دیگه هدف دیگه ای دارن مثلا ورزش مکملشون هست( مثلا در کنارش یه ورزش دیگه دارن ) بعضی هدفشون روی فرم اومدن بدن و پرشدن بدنشون هست و خلاصه هر کس به یک نحو ...
این مسئله ای که میگید 6 کیلو برای یک سال زیاده برای شخصی صدق میکنه که تفریحی و محض علاقه و سرگرمی ورزش کنه و یا عجله ی خاصی برای کارائی بدنش نداشته باشه ! معمولا90% کسایی که ورزش میکنن دنبال کارایی اون هستن حالا یا از لحاظ فیزیکی و یا قدرتی !! خوب اون شخص نمیتونه 30/40 سال صبر کنه تا به وزن و حجمی برسه که میخواد ! شاید تا 30/40 سال دیگه اصلا احتیاجی به اون ویژگی نداشته باشه و الان اون جنبه قدرت و یا فیزیکش رو احتیاج داشته باشه !!
من منظورم حجم و وزن نبود منظور من ماهیچه خالص بدون آب وچربی هستش
buildinger
09-19-11, 15:53
من منظورم حجم و وزن نبود منظور من ماهیچه خالص بدون آب وچربی هستش
یه سوال ماهیچه بدون آب هم مگه میشه ..؟
keralfarhad
09-19-11, 16:00
ماهیچه بدون اب نیست ولی افزایش وزن میتونه با احتباس اب یا چربی ویا هم باضخیمتر شدن تارهای ماهیچه شکل بگیره
Novin.Hiprap
09-19-11, 16:30
دوستان من که نگفتم 6 کیلو در یک ماه ماهیچه خالص که گیر دادین به حرفم
دوستی خواست وزنش اضافه بشه و حجم بگیره و پر تر بشه
یعنی شما واسه یه فردی که 50 کیلو هست پیشنهاد میکنید فقط جوری تغذیه داشته باشه که خشک بیاد بالا؟
خوب اینجوری که تا 10 سال هم بخواد زحمت بکشه هیچی نمیشه و مطمئنن اخرش ورزش زده میشه و بیخیال
واسه یه اماتور و فرده لاغر لازمه اضافه وزن کردن بدونه اینکه اصلا بدونه بهش چربی میده یا عضله چون هنوز بدنش حرفه ای نیست
یه مقاله ای هست راجع به تغذیه یکی از دوستان گذاشته بودن پیداش میکنم براتون یه قسمتشو میزارم

Bump: اشتباهات تغذیه ای مبتدیان
خلاصه: در این مقاله (http://www. .ir/forums/articles.php)، من به سه اشتباه تغذیه ای که بسیاری از مبتدیان مرتکب می شوند، و چگونگی اجتناب از آنها پرداخته ام.نویسنده: ********** راوسل
مترجم: د. کسری


اغلب بدنساز (http://www. .ir/forums/)ان، روزی را که "گرفتار" وزنه زدن (و احتمالا نگرانی درباره تغذیه ورزشی) شدند، به یاد دارند. من آن لحظه را بخوبی می توانم به خاطر بیاورم. شب قبل از عمل جراحی ترمیمی زانویم بود. در یک ****مارکت بودم که نسخه ای از مجله ماسل اند فیتنس (http://www. .ir/forums/) را دیدم.

قبلا هرگز مجله بدنساز (http://www. .ir/forums/)ی نخوانده بودم (یا حتی بخاطر دیدن عکس (http://www. .ir/forums/forum245.html)، ورق هم نزده بودم)، اما قصد داشتم تمرین (http://www. .ir/forums/articles.php?c=127)ات با وزنه را شروع کنم، و چون قرار بود بخاطر عمل جراحی مدتی بستری باشم، فکر کردم فرصت خوبی برای مطالعه درباره این رشته خواهم داشت.

متاسفانه، سالها وقت را به کسب اطلاعات غلط از برخی مجلات و به اصطلاح "متخصصان" باشگاه (http://www. .ir/forums/thread8009.html) محل تلف کرده بودم. هر چند که زمان زیادی را از دست دادم، اما خوشبختانه، توانستم از این اطلاعات نادرست خلاص، و در پرورش اندام (http://www. .ir/forums/)م موفق شوم.

چون نمی خواهم که شما هم همان مسیر نادرست اطلاعاتی را که من و بسیاری افراد قبل از من طی کرده ایم، تکرار کنید؛ در این مقاله (http://www. .ir/forums/articles.php)، چند اشتباه اساسی تغذیه ای را که بسیاری از مبتدیان مرتکب می شوند، به همراه چگونگی اجتناب از آنها، شرح داده ام.

اشتباه اول: محاسبه زودهنگام مقدار کالری

شاید تعجب کنید، اما محاسبه میزان کالری دریافتی در اوایل دوران بدنساز (http://www. .ir/forums/)ی، ممکن است منجر به ناکامی و عدم موفقیت گردد. در آغاز کار، توجه به ماهیت (http://www. .ir/forums/thread1330.html) غذا مهم است، نه محاسبه مقدار آن.

اگر در طول روز صبحانه نمی خورید، ناهار، غذاهایی مثل پیتزا و بال کباب، شام، ماکارونی، و در طول روز چیپس و خوراکیهای شور می خورید، محاسبه میزان کالری دریافتیتان کمترین اهمیت را دارد. پیش از تمرکز بر جزئیات کوچک، توجه به اصل قضیه مهم است.اولین اهداف تغذیه ای شما باید شامل موارد زیر باشند:

خوردن 5 تا 6 وعده غذای روزانه
مصرف بیشتر انواع میوه و سبزی
نوشیدن بیشتر آب (http://www. .ir/forums/articles.php?c=123) و قطع مصرف نوشیدنیهای کالری دار (آب (http://www. .ir/forums/articles.php?c=123)جو، نوشابه، ...)
مصرف پروتئین (http://www. .ir/forums/thread3102.html)های بدون چربی
کاهش مصرف شکر و غذاهای فراوری شده

چند هفته ای این 5 دستور را کاملا رعایت کنید. هر وقت رعایت این دستورات برایتان عادت شد، وارد مراحل "پیشرفته تر" تغذیه ای، مثل محاسبه کالری دریافتی و نسبت درشت مغذیها (مواد اصلی غذایی؛ پروتئین (http://www. .ir/forums/thread3102.html)، هیدرات کربن، چربی ...) شوید.

از نظر دکتر جان براردی، رعایت کامل یک رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html) غذایی، بمعنی اجرای صحیح آن برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) در حداقل 90% زمان درنظر گرفته شده می باشد (مثلا 27 روز در ماه). در صورت (http://www. .ir/forums/thread5687.html)یکه نتوانید 90% اوقات تغذیه ای "مطابق برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html)" داشته باشید، برای پرورش اندام (http://www. .ir/forums/)تان با مشکلات بسیاری مواجه خواهید شد.

اشتباه دوم: جستجوی رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html) غذایی "ایده آل"

این اشتباه را تقریبا همه کسانی که سعی در کاهش یا افزایش وزن دارند، حداقل یک بار در طول زندگی مرتکب می شوند. چیزی به نام رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html) غذایی "ایده آل" (رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html)ی که با یک دوره (http://www. .ir/forums/thread4002.html) 10 تا 12 هفته ای، چاپ عکس (http://www. .ir/forums/forum245.html)تان را روی جلد مجلات صاحب نام بدنساز (http://www. .ir/forums/)ی، تناسب اندام یا مد، تضمین کند) وجود ندارد. متاسفم، اما چنین برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) هایی واقعا عملی نیستند.

فکر می کنم علت سردرگمی مردم، تبلیغ (http://www. .ir/forums/thread2169.html#post16857 ) مداوم رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html)های جدید (http://www. .ir/forums/forum262.html) و معرفی هر یک بعنوان بهترین رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html) زمان است. من با مراجعان بسیاری که بدنبال پاسخ بوده اند، کار کرده ام. آنها از رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html)های بیشمار نتیجه ای نگرفته اند و می خواهند که من راه حل نهایی را پیش رویشان بگذارم.

مشکل اغلب این افراد، برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذایی یا رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html) نیست. بلکه، رعایت آن، مداومت و پشتکار است. مردم، زمان زیادی را صرف پریدن از یک برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذایی به برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) دیگر می کنند، اما هرگز یک برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) را به اندازه کافی ادامه نمی دهند تا از کارایی یا ناکارامدی آن مطمئن (http://www. .ir/forums/thread1533.html) شوند.

هسته اصلی اکثر رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html)های متداول تقریبا مشابه است (باستثنای رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html)های عجیب و غریبی مثل واریر دایت). حتما می پرسید هسته اصلی چیست؟ هسته اصلی، چیزی شبیه همان پنج دستورالعملی است که در زیر "اشتباه اول" توضیح دادم – سبزی و میوه بیشتر، وعده های غذایی بیشتر، مصرف پروتئین (http://www. .ir/forums/thread3102.html)های بدون چربی، و ...

چاره مشکل، تعهد به موفقیت است. سوزاندن مقدار چربی مورد نظرتان ممکن است بجای 12 هفته، 20 هفته طول بکشد. شاید افزایش 25 پوند (11 کیلوگرم) وزن عضلانی خالص که حسرتش را می خورید، یک سال تمام وقت بگیرد. اما باید جستجوی رژیم (http://www. .ir/forums/forum34.html) غذایی جادویی را متوقف کنید و خود را تا رسیدن به هدفتان، وقف یک برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) (در صورت (http://www. .ir/forums/thread5687.html) لزوم می توانید تعدیلش کنید) نمایید.

اشتباه سوم: عدم برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) ریزی

"وقت فکر کردن به غذا را ندارم." اگر هر بار که این جمله را از مردم می شنیدم، یک ******** گرفته بودم، حالا کلی ثروتمند بودم! آنچه واقعا در پس گفته این افراد نهفته است، "نداشتن یک برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) خوب غذایی" است. آغاز هر کار جدید (http://www. .ir/forums/forum262.html)، مخصوصا یک برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) جدید (http://www. .ir/forums/forum262.html) غذایی، ممکن است بسیار خسته کننده و وقت گیر باشد.

این مشکل با گذشت زمان، بیشتر جلب توجه می کند. مثلا این سناریو را تصور کنید: ظهر، دیر به ناهار اداره می رسید. از صبح آنقدر گرفتار کار بوده اید، که فرصت فکر کردن به ناهار، اینکه چه بخورید یا در کدام رستوران (http://www. .ir/forums/thread8393.html) نزدیک اداره غذایی "سالم" صرف کنید را، نداشته اید.

خود این مسئله هم، بخاطر آنکه واقعا علاقمند به رعایت برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذایی جدید (http://www. .ir/forums/forum262.html)تان هستید، فشار روانی مضاعفی ایجاد می کند. اما در نهایت، بخاطر کمبود وقت به بوفه اداره می روید و با یک فنجان نوشیدنی و یک عدد کیک، سر و ته قضیه را هم می آورید. تازه روز سوم برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) است و باز بخاطر عدم رعایت برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذاییتان، دچار فشار روانی می شوید.

بازیگر این سناریو، کارش را با گفتن جمله "وقت فکر کردن به غذا را ندارم" یا "وقت تغذیه سالم و اصولی را ندارم" به پایان می رساند. اما تمام این مشکلات را با برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) ریزی درست می توان رفع کرد.

برای داشتن یک برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذایی خوب، باید اول هفته دست بکار شوید و پیشاپیش هر چقدر می توانید غذا درست کنید.

با یک چنین برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذایی، دیگر نیازی به فکر کردن درباره انتخاب غذا نیست و "فشار عصبی ناشی از سردرگمی مربوطه" هم از بین می رود. عصر جمعه فهرست همه غذاها و میان وعده هایی را که تا جمعه آینده می خواهید بخورید، بنویسید. از روی این فهرست، صورت (http://www. .ir/forums/thread5687.html) خرید مواد غذاییتان هم مشخص می شود.

پس از خرید مایحتاج، به آشپزخانه بروید و پیشاپیش تا می توانید غذاها و میان وعده های مورد نظرتان را آماده نمایید. مثلا اگر قرار است هفته آینده 3 وعده سوپ جو داشته باشید، چه بهتر که جوی مورد نیاز را پیشاپیش بپزید، چون هر بار پختن جو، وقت زیادی می گیرد.

یا اگر برای ناهار روزهای سه شنبه و پنجشنبه، سالاد اسفناج با مرغ در نظر گرفته اید، خوب است که سبزیهای سالاد را خرد و چند عدد سینه (http://www. .ir/forums/articles.php?c=266) مرغ را کباب کنید. بدین ترتیب، روزهای سه شنبه و پنجشنبه صبح می توانید با خیال آسوده، بسرعت همه مواد را مخلوط نمایید و از منزل خارج شوید.

استمرار برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) جدید (http://www. .ir/forums/forum262.html) غذایی، مستلزم توجه و پشتکار است. وقتی به همه حوادث و فشارهای عصبی زندگی روزمره اولویت دهید، دیگر جایی برای برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذاییتان باقی نخواهد ماند. به همین دلیل برنامه (http://www. .ir/forums/thread758.html) غذایی صحیحی، که پیشاپیش تهیه شود، موفقیت شما را در پی خواهد داشت.

خاتمه

با آگاهی از خطاهای دیگران و اجتناب از این سه اشتباه عمده که آفت مبتدیان است، بزودی متوجه تسریع در پیشرفتتان خواهید شد. هر چه زودتر آنچه را در این مقاله (http://www. .ir/forums/articles.php) توضیح دادم باور نمایید و بکار ببندید، زودتر به اهداف بدنساز (http://www. .ir/forums/)ی، سلامتی و یا قدرتیتان خواهید رسید.(ndh.ir)
felfel
09-19-11, 17:23
دوست من در عرض 3 ماه 30 کیلو لاغر کرد ، البته زیر نظر مربی ؛ لاغر کردن بسی آسان تر از چاق شدن است , اینو گفتم یه انگیزه ای بشه برای افراد چاق (نیز خودم یکم اضافه وزن دارم )

3 ماه 30 کیلو مطمئنی همش چربی از دست داده دیگه؟!!!! :3zje3d3:
دوستتون چندماه دیگه عوارضشو میبینه از جمله شل شدن پوست ریزش مو و ...
شما هم اگه خواستی کم کنی سعی کن لاغر کردن روش صحیح و علمی رو انجام بدی...
mohamadasd987
09-19-11, 22:01
با سلام به همه ی دوستان خواهشا یک برنامه ی تمرینی برای من بنویسید
http://up4.iranblog.com/images/3pve06v7ueweowzj0nkr.jpg
سن 14
قد 165
وزن 46
ebrahim usefian
09-19-11, 22:20
با سلام به همه ی دوستان خواهشا یک برنامه ی تمرینی برای من بنویسید
http://up4.iranblog.com/images/3pve06v7ueweowzj0nkr.jpg
سن 14
قد 165
وزن 46
دوست عزیز برنامه میخوای برو تو تایپیک مخصوصش تا دوستان بهت کمک کنن .
mohamadasd987
09-20-11, 00:53
دوست عزیز برنامه میخوای برو تو تایپیک مخصوصش تا دوستان بهت کمک کنن .

با تشکر از شما
یک سوال چرا هر چی زیر بغل کار می کنم بالا نمی یاد انگار اصلا بزرگ نمیشه :t31060::smilie_sp (15):
در رابطه با سینه هام هم همینطوره ولی یکم بهتره:smiley3976:
که کاملا در عکس مشخصهhttp://up9.iranblog.com/images/0jl9emblbnqpimlaifc.jpg
ebrahim usefian
09-21-11, 20:44
با تشکر از شما
یک سوال چرا هر چی زیر بغل کار می کنم بالا نمی یاد انگار اصلا بزرگ نمیشه :t31060::smilie_sp (15):
در رابطه با سینه هام هم همینطوره ولی یکم بهتره:smiley3976:
که کاملا در عکس مشخصهhttp://up9.iranblog.com/images/0jl9emblbnqpimlaifc.jpg

دوست عزیز شما تازه اول راهی . نباید عجله کنی . اول تغذیتو درست کن . زیر نظر مربی با دانش تمرین کن ، استراحت مناسب داشته باش و در صورت نیاز از مکملهای مناسب استفاده کن حتما پیشرفت میکنی .
به نظر من شما هنوز وزنت کمه باید افزایش وزن داشته باشی تا حجمت هم بیشتر بشه .
buildinger
09-21-11, 20:55
3 ماه 30 کیلو مطمئنی همش چربی از دست داده دیگه؟!!!! :3zje3d3:
دوستتون چندماه دیگه عوارضشو میبینه از جمله شل شدن پوست ریزش مو و ...
شما هم اگه خواستی کم کنی سعی کن لاغر کردن روش صحیح و علمی رو انجام بدی...
باور کن راستشو میگم در عرض 3 تا 4 ماه 30 کیلو لاغر کرد , از 120 کیلو به 90 کیلو رسید , بدون جمع شدن پوست بدنش , باور کن ... البته زیر نظر مربی و نزدیک ماهی 300 تومن خرج بدنش میکرد ...

Bump:
3 ماه 30 کیلو مطمئنی همش چربی از دست داده دیگه؟!!!! :3zje3d3:
دوستتون چندماه دیگه عوارضشو میبینه از جمله شل شدن پوست ریزش مو و ...
شما هم اگه خواستی کم کنی سعی کن لاغر کردن روش صحیح و علمی رو انجام بدی...
باور کن راستشو میگم در عرض 3 تا 4 ماه 30 کیلو لاغر کرد , از 120 کیلو به 90 کیلو رسید , بدون جمع شدن پوست بدنش , باور کن ... البته زیر نظر مربی و نزدیک ماهی 300 تومن خرج بدنش میکرد ...

Bump:

یک سوال چرا هر چی زیر بغل کار می کنم بالا نمی یاد انگار اصلا بزرگ نمیشه :t31060::smilie_sp (15):
در رابطه با سینه هام هم همینطوره ولی یکم بهتره:smiley3976:
که کاملا در عکس مشخصهhttp://up9.iranblog.com/images/0jl9emblbnqpimlaifc.jpg
اگه میخواهی از سد ژنتیکت عبور کنی باس تلاش 10 چندان کنی ...
ebrahim usefian
09-21-11, 20:59
منم یکی از دوستام تو 3 ماه تابستون 37 کیلو کم کرد البته پوستش شل و آویزون شده !
امروز تمرین سینه و زیر بغل داشتم که شاهد رشد بی نظیری در سینه ها و زیر بغل شدم و فکر نکنم مشکل ژنتیک باشد
فقط اگر می شود چند تا حرکت کول معرفی کنید
با تشکر
.
khornas
09-22-11, 11:22
تو غذات رو درست بخور ، مطمئن باش نتیجه ام می گیری

بقول معروف که می گند :

اگه می خوای گند شی ، گندبخور (بعضی ها هم می گند گندهاشو :p )
ebrahim usefian
09-22-11, 11:25
امروز تمرین سینه و زیر بغل داشتم که شاهد رشد بی نظیری در سینه ها و زیر بغل شدم و فکر نکنم مشکل ژنتیک باشد
فقط اگر می شود چند تا حرکت کول معرفی کنید
با تشکر
.
دوست عزیز منم فکر نکنم مشکل شما ژنتیک باشه بلکه شما هنوز مبتدی هستی باید با تلاش و پشتکار و رعایت یه سری اصول پیشرفت کنی . شما نباید انتظار داشته باشی بعد از 2 ماه تمرین سینت مثل آرنولد بشه . صبر داشته باش و تغذیه ، استراحت و تمرین مناسب داشته باش حتما موفق میشی .
واسه افزایش وزن و حجم میتونید از کربوهیدرات های پیچیده و منابع پروتئینی استفاده کنید .
Novin.Hiprap
09-22-11, 12:29
امروز تمرین سینه و زیر بغل داشتم که شاهد رشد بی نظیری در سینه ها و زیر بغل شدم و فکر نکنم مشکل ژنتیک باشد
فقط اگر می شود چند تا حرکت کول معرفی کنید
با تشکر
.
شما چرا یه برنامه تمرین 4 روزه از یه مربی خوب نمیگیری؟
یه چیزه دیگه هم این که اوایل سعی کن به خودت فشار نیاری زیره وزنه و فقط در حد توانت وزنه بزنی
چون مبتدیو تازه کاری باید وزنه های کم و مناسب بزنی که ماهیچه ها و عضلاتت کم کم دم کننو بالا بیان
mohamadasd987
09-22-11, 15:00
با تشکر از اساتید محترم
اگه می شه یه چند تا حرکت کول بگذارید چون هر چی سرچ می کنم با عکسش نمی یاد
ebrahim usefian
09-22-11, 15:06
با تشکر از اساتید محترم
اگه می شه یه چند تا حرکت کول بگذارید چون هر چی سرچ می کنم با عکسش نمی یاد
دوست عزیز سوالت ربطی به موضوع بحث اینجا نداره .
mohamadasd987
09-26-11, 18:21
با سلام
من وسط سینه هام خیلی خالیه بطوری که استخوان را می توان لمس کرد ولی بیرون سینه هام نسباتا بزرگ !
چکار کنم وسط سینه هام هم پر شه ؟
Novin.Hiprap
09-26-11, 18:38
با سلام
من وسط سینه هام خیلی خالیه بطوری که استخوان را می توان لمس کرد ولی بیرون سینه هام نسباتا بزرگ !
چکار کنم وسط سینه هام هم پر شه ؟
عزیز لطفا یکم رعایت کن سوالت چه ربطی به بخش رژیم غذایی داره؟
یکم با دقته بیشتر جایی که سوالتو مطرح میکنی انتخاب کن تا نظمه سایت به هم نریزه
http://www. .ir/forums/thread3932-272.html
بهتره سوالتو اینجا مطرح کنی
navidsw
09-29-11, 13:45
سلام من تو رشته شنا ورزشکار حرفه ای ام الان هم 3 ماه که تو اردو تیم ملی ام 8 سال هم هست که شناگرم . مشکل من اینجاست که همه دوستان من همون ورزش رو میکنن که من انجام میدم ولی عجیبه که بیشترشون بدناشون کات شده ولی بدن من اصلا کات نمیشه برای همین من چند وقته شروع کردم به وزنه زدن بدنم عضله میاره ولی کات نمیشه من قدم 175 و وزنم 73 کیلو * شکمم عضلانیه ولی یه کوچولو پهلو دارم البته خیلی خیلی کم خواهشن یه راهی بگین فقط این عضلات زیر پوستم معلوم شه
felfel
09-29-11, 15:23
1. رژیم
2.ژنتیک
3.تمرین صحیح
4.استفاده از مکمهای مورد نیاز
...
keralfarhad
09-29-11, 22:25
سلام من تو رشته شنا ورزشکار حرفه ای ام الان هم 3 ماه که تو اردو تیم ملی ام 8 سال هم هست که شناگرم . مشکل من اینجاست که همه دوستان من همون ورزش رو میکنن که من انجام میدم ولی عجیبه که بیشترشون بدناشون کات شده ولی بدن من اصلا کات نمیشه برای همین من چند وقته شروع کردم به وزنه زدن بدنم عضله میاره ولی کات نمیشه من قدم 175 و وزنم 73 کیلو * شکمم عضلانیه ولی یه کوچولو پهلو دارم البته خیلی خیلی کم خواهشن یه راهی بگین فقط این عضلات زیر پوستم معلوم شه
ا چون شنامیکنی و شنا به نظر من بهترین ورزش برای چربی سوزیه به همراه دو میدانی پس مساله تمرین منتفی میشه به نظر من باید تغذیتو درست کنی تا اون مقدار کم چربی هم از بین بره
felfel
10-02-11, 22:44
دوستان واسه افزایش حجم ولی خشک رژیم باید چطوری باشه ؟ نمیخام شکم بیارم.

مثلا میگن بعد از ساعت 6 عصر نباید قند مصرف شه ...
شام باید پروتئین و کربو باهم باشه ؟ کربو پیچیده باید مصرف کرد ؟
مثلا سیب زمینی با تن ماهی چطوره ؟
وعده صبح هم پروتئین و کربو باهم باشه ؟
......... ؟
ebrahim usefian
10-02-11, 22:54
دوستان واسه افزایش حجم ولی خشک رژیم باید چطوری باشه ؟ نمیخام شکم بیارم.

مثلا میگن بعد از ساعت 6 عصر نباید قند مصرف شه ...
شام باید پروتئین و کربو باهم باشه ؟ کربو پیچیده باید مصرف کرد ؟
مثلا سیب زمینی با تن ماهی چطوره ؟
وعده صبح هم پروتئین و کربو باهم باشه ؟
......... ؟
منظور از قند کربوهیدراتها هم هستند که سیب زمینی هم شامل اون میشه .شام باید پروتئینی باشه . مثل سینه مرغ - سفیده تخم مرغ - تن ماهی البته تو دوران حجم میشه کمی کربو هم مصرف کرد اما چون شما نمیخوای زیاد چربی بگیری اینطوری بهتره .
وعده صببحانه به گفته خودتون باید کربو پروتئین باشه .
felfel
10-02-11, 23:03
آخه واسه 2 ساعت بعد از تمرین میشه شام که میگن باید جفتش مصرف شه ..
بفیه دوستان هم نظراشونو بگن ممنون.
Nabat
10-02-11, 23:06
آخه واسه 2 ساعت بعد از تمرین میشه شام که میگن باید جفتش مصرف شه ..
بفیه دوستان هم نظراشونو بگن ممنون.


عزیز چنتا مرحله داره که الان میگم با اجازه دوستان:

کنترل رژیم غذایی


باید همون 5 تا 7 وعده غذای روزانه را بخوری اما قدری کالری بیشتر هم به هر یک از این وعده ها اضافه کنی.

حتما حداقل 1 گرم پروتئین در ازای هر پوند (454 گرم) وزن بدنتان مصرف نمایید (حدود 2.2 گرم در ازای هر کیلوگرم). مقدار مصرف هیدرات کربن هم باید حدود 2 تا 4 گرم در ازای هر پوند وزن بدن باشه.

هر هفته، با بررسی میزان چربی بدن میشه مقدار مصرفی کالری و هیدرات کربن را تنظیم کرد. در اگه متوجه افزایش چربی بدنتان شدید (به یاد داشته باشید که افزایش حجم، با افزایش ناچیز چربی بدن همراه است)، بلافاصله رژیم غذاییتان را بررسی کنین و مقدار کالری و هیدرات کربن مصرفیتان را به همان نسبت کاهش بدین.

چنتا از منابع خوب غذایی برای مصرف در طول برنامه افزایش حجمتان فهرست شده اند:


پروتئینها
سینه مرغ بدون استخوان و پوست
ماهی تن (بدون روغن)
انواع ماهی (سالمن و انواع مشابه)
میگو
گوشت گوساله چرخ کرده بدون چربی
پودر پروتئین
سفیده تخم مرغ یا تخم مرغ
استیک دنده یا دنده کباب
استیک یا کباب مغز ران
راسته لخم
فیله گوساله
فیله لخم
استیک دنده
مغز ران
بوقلمون چرخ کرده، برش یا کتلت سینه بوقلمون (تازه، نه مانده اغذیه فروشیها)

هیدراتهای کربن پیچیده
جو (دوسر)
سیب زمینی شیرین یا هندی
انواع لوبیا (قرمز، چشم بلبلی و ...)
انواع غلات
برنج قهوه ای (تصفیه نشده)
خمیر غلات (کرم گندم)
مخلوط غلات
پاستا
انواع برنج (سفید، باسماتی و ...)
سیب زمینی

هیدراتهای کربن حاوی فیبر
کاهو
بروکلی
مارچوبه
لوبیا ***
اسفناج
فلفل دلمه ای
کلم بروکسل
گل کلم
کرفس

سایر خوراکیها و میوه ها
خیار
فلفل *** یا قرمز
پیاز
سیر
گوجه فرنگی
کدو ***
انواع میوه (در صورت امکان گنجاندن در رژیم: موز، سیب، گریپ فروت، هلو، توت فرنگی، زغال اخته، تمشک)
انواع لیمو

چربیهای سالم
کره بادام زمینی یا بادام طبیعی
روغن زیتون، روغن آفتابگردان، روغن بادام، روغن تخم کتان
انواع مغز (بادام زمینی، بادام، گردو)
روغن غیر اشباع تک زنجیره ای کانولا و بادام زمینی
روغن غیر اشباع چند زنجیره ای آفتابگردان، ذرت، سویا و تخم کتان
امگا 6
امگا 3
انواع ماهی آب سرد
سایر انواع ماهی

لبنیات و تخم مرغ
پنیر دلمه کم چربی
تخم مرغ
شیر کم یا بدون چربی

آب

از وجود آب کافی در بدنتان در طول روز اطمینان حاصل نمایید.خوردن آب، نه تنها در طول تمرین، بلکه پیش و پس از آن هم مهمه. آب، به دفع سموم بدن و سلامتی عملکرد بدن و دستگاههای داخلی کمک می کنه. من، مصرف روزانه حداقل 1 گالن (3.78 لیتر) آب را توصیه می کنم.

مرحله بعدی

طراحی برنامه تمرینه


شیوه 1:
روز 1 – سینه / پشت بازو
روز 2 – زیربغل / جلوبازو
روز 3 – استراحت
روز 4 – جلوران / پشت ران
روز 5 – استراحت
روز 6 – سرشانه / ساق
روز 7 – استراحت

شیوه 2:
روز 1 – سینه
روز 2 – زیربغل
روز 3 – استراحت
روز 4 – جلوران / ساق
روز 5 – پشت ران / سرشانه
روز 6 – بازو
روز 7 – استراحت

شیوه 3:
روز 1 – سینه
روز 2 – زیربغل
روز 3 – جلوران
روز 4 – استراحت
روز 5 – پشت ران
روز 6 – بازو
روز 7 – سرشانه / ساق


مرحله یا گام بعدی تمرین هوازیه

جلسه تمرین هوازی را در حدود 30 دقیقه نگه دارید. این تمرینو میشه در روز استراحت یا پس از تمرین انجام داد. هنگام تلاش برای افزایش حجم، از آوردن کمی چربی نترسید. با افزایش کالری دریافتی، ناگزیر کمی چربی در بدن انباشته می شود. اما با گنجاندن تمرینهای هوازی در برنامه تمرینی هفتگیتان، انباشته شدن چربی در بدن به حداقل می رسه.


گام چهارم هم استراحته

8 ساعت خواب شبانه، حداقل نیاز ضروری شماست. اگر برنامه زندگیتان اجازه می دهد، در طول روز هم یک چرت کوتاه را بگنجونید.

گام پنجم مکمله
مکملهایی وجود دارند که برای افزایش حجم باید تهیه کنی. دو مکملی را معرفی می کنم که برای افزایش حجم، بسیار مهم و سودمند هستند و ورشکستتان هم نمی کنند (صرفنظر از مولتی ویتامین و اسیدهای چرب اصلی که چه ورزش کنید یا نه باید هر روز مصرف نمایید).


مث پودر پروتئین و کراتین.


موفق باشی فل فل جان
felfel
10-02-11, 23:21
مرسی از شما ولی اینا رو میدونم !
به عبارتی منظورم تنظیم یک رژیم هست و تعادل پروتئین و مصرف قندها هست ....
Nabat
10-02-11, 23:28
مرسی از شما ولی اینا رو میدونم !
به عبارتی منظورم تنظیم یک رژیم هست و تعادل پروتئین و مصرف قندها هست ....

فک کنم برای افزایش حجم عضلات نیاز به رژیم غذایی خاصی نیست, شما میتونی با مصرف کراتین (با نظر مربی با تجربه) که معمولا برای شروع دوره مصرف ۱ ماهه داره و همینطور تمرین مرتب که در ان فشار به عضلات وارد بشه, حجم عضلات خودتون رو افزایش بدین. البته نا گفته نمونه که برنامه غذایی که در اون پروتیین باشه (مثل سفیده تخم مرغ, گوشت قرمز, گوشت مرغ و ماهی و ...) میتونه به این امر بسیار کمک کنه.
خودت بهتر می دونی...
Novin.Hiprap
12-16-11, 17:09
دوستان من همیشه قبله تمرین 3 تا سفیده تخمه مرغ و یک سبزمینیه بزرگ میخورم
میخواستم بپرسم اگه با نون بخورم اینارو ( بربری ) بهرته یا اینکه با نون نخورم؟
من هیچ جوره نمیخوام یه ذره هم چربی بگیرم و کاملا حجمه عضلانیه خشک میخوام
Modeling
12-16-11, 17:21
دوستان من همیشه قبله تمرین 3 تا سفیده تخمه مرغ و یک سبزمینیه بزرگ میخورم
میخواستم بپرسم اگه با نون بخورم اینارو ( بربری ) بهرته یا اینکه با نون نخورم؟
من هیچ جوره نمیخوام یه ذره هم چربی بگیرم و کاملا حجمه عضلانیه خشک میخوام

4 تا سفیده بخور سیب زمینی رو هم حذف کن.به جاش یه پرتقال با یه سیب بخور.چایی ســـبز هم خوبه.
Rewan
12-16-11, 18:02
دوستان من همیشه قبله تمرین 3 تا سفیده تخمه مرغ و یک سبزمینیه بزرگ میخورم
میخواستم بپرسم اگه با نون بخورم اینارو ( بربری ) بهرته یا اینکه با نون نخورم؟
من هیچ جوره نمیخوام یه ذره هم چربی بگیرم و کاملا حجمه عضلانیه خشک میخوام
اگه از لحاظ خوردنش مشکلی نداری( سفیده تخم مرغ و سی زمینی ) مثلا اینکه طعمشون برات قابل قورت دادنه ( منظور بدون نان یا اضافات ..) خب خالی بخور ...

اما اگه نمیتونی سفیده تخم مرغ رو خالی بخوری دیگه ناچاریه ...
Novin.Hiprap
12-16-11, 18:05
اخه بعده تمرین هم 4 تا سفیده تخمه مرغ میخورم بدونه سیبزمینی
کلا نون بربری هیچ فایده ای نداره؟
در ضمن من اینارو که گفتم 1 ساعتو نیم قبله تمرین میخورم و نیم ساعت قبله تمرین هم چای سـبز + شکلات
baxesari2kal
12-18-11, 01:22
سلام ، من قدم 187 و وزنم 88 کیلو است ...
الان دارم بعد از 4 ماه خشک کار کردن دارم کراتین مصرف میکنم .. یک برنامه غذایی مرتب کردم
میخوام بدونم با این برنامه بیشتر حجم ماهیچم بیشتر میشه ؟؟ یا چربی بدنم بیشتر میشه ؟؟
اخه دوست ندارم چربی بگیرم زیاد !!

صبحانه :
الف ) پنیر + گردو + 2 عدد سفیده تخم مرغ + 2 لیوان شیر + 4 عدد خرما
* ) عسل + 2 عدد تخم مرغ + 1 عدد سیب زمینی اب پز
* ) مربا + یک کاسه عدس و جو پخته شده + 2 عدد تخم مرغ

میان وعده :
الف ) مولتی ویتامین ماینرال + اجیل مانند بادام و پسته و کشکش + یک کاسه عدس و جو
* ) مولتی ویتامین ماینرال + 2 لیوان شیر + یک عدد موز
* ) 1 عدد سیب زمینی اب پز + مولتی ویتامین ماینرال + 2 لیوان شیر + 4 عدد خرما

نهار :
سینه مرغ یا گوشت یا ماهی + یک بشقاب برنج + سالاد + میوه

میان وعده :
الف ) 2 عدد تخم مرغ + 2 عدد سیب زمینی + 1 کاسه عدس و جو
* ) 2 عدد تخم مرغ + 1 عدد سیب زمینی + 1 کاسه عدس و جو + میوه
* ) 2 عدد تخم مرغ + 1 لیوان شیر + عسل یا موز

شام : الف ) ماکارونی + سالاد
* ) سینه مرغ + سبزی
* ) ماهی یا غیره

1 ساعت قبل از خواب : ا لیوان شیر + موز یا خرما

البته اینو بگم که منظورم از ( الف و * و * ) اینه که برنامه متغیر باشه !! یه بار ( الف ) یه بار ( * ) چون اگه ثابت باشه کسل کننده میشه
اگه برنامه ایرادی داره حتما بگین ........... دارم حجمی کار میکنم ولی دوست دارم بدنم زیاد چربی نگیره ...
ممنون از همه عزیزان
babakkhaen
12-18-11, 15:53
برای کات
برنج رو حدف کن
ساعت ٧/٨ شب به بد غدا حجیم نخور
هوازی رو فراموش نکن
شیر و بنیر بدون charbi استفاده کن
زرزه زیاد نخور ، سفیده رو افزایش بده
اب رو فراموش نکن
baxesari2kal
12-18-11, 22:47
سلام بابک خان
من نیمخوام کات کنم ........ فقط میخوام حجمم بیشتر شه و زیاد چربی نیارم
به نظرت برنامم چطوره ؟؟؟
ali_ch
12-19-11, 00:26
به نظر من اگه بدنت خیلی چربی گیر نباشه برنامه غذایی بدی نیست درسته یک اشکالاتی داره ولی برای کسی که نمیخواد در حد مسابقه و قهرمانی کار کنه مناسبه
ولی به نظرم بهتره قبل خواب خرما مقدار زیاد نخوری چون قنده و اگه زیاد بخوری چربی میاری
baxesari2kal
12-19-11, 02:51
دمت گرم داداش علی ....
من بدنم چربی گیر در حد معمولیه !! باز اگه باید چیزی رو از برنامه کم و زیاد کنم بهم بگو از حرفات استفاده کنم . ممنون
البته من فقط واسه خودم بدنسازی کار میکنم و فقط میخوام رو تیپ باشم و اصلا دوست ندارم خیلی درشت شم ... بازم ازت ممنونم
mohsen porshe
12-19-11, 13:37
من هر روز صبح عدس میخوردم یکی میگفت ماش هم مثل عدس پروتین داره آیا این حرف صحت داره؟یعنی میشه بجای عدس ماش خورد؟
Modeling
12-19-11, 13:51
سلام ، من قدم 187 و وزنم 88 کیلو است ...
الان دارم بعد از 4 ماه خشک کار کردن دارم کراتین مصرف میکنم .. یک برنامه غذایی مرتب کردم
میخوام بدونم با این برنامه بیشتر حجم ماهیچم بیشتر میشه ؟؟ یا چربی بدنم بیشتر میشه ؟؟
اخه دوست ندارم چربی بگیرم زیاد !!

اگه برنامه ایرادی داره حتما بگین ........... دارم حجمی کار میکنم ولی دوست دارم بدنم زیاد چربی نگیره ...
ممنون از همه عزیزان
خوب دوست عزیز چون گفتی ایراداشو بگو ماهم فقط ایراداشو میگیم !!
اولا که باید بدونی دوره حجمت چند هفتس؟!که معمولا 6 تا 7 هفته میشه.بعدش باید ببینی میزان کالری مصرفی روزانت چیه(((چون دوست نداری ابدار شه بدنت)))به فرض مصرف روزانه بدنت 2500 کالری باید 200 کالری هفتگی بهش اضافه کنی یعنی هفته دوم 2700 هفته ی سوم 3000 و همینطور افزایشی.بعدش هم باید برای اینکه کمتر چرب شه بدنت(((چون تو دوران حجم چربی زاید چیزه غیر قابل انکاریه))باید هوازی کار کنی اگه صبح ها هم بشه که چه بهتر.))
حالا در مورد برنامه غذاییت.شما 88 کیلو ای برای سنتز پروتیین تو عضلات که همون حجمیه که شما میخوای باید 2 گرم به ازای وزن بخوری.شما 88 کیلویی از 80 کیلو بگی.میشه 80 * 2=160 گرم پروتیین و حالل اگه به 6 وعده تقسیم کنیم میشه 160/6=26 و شما باید تو هر وعده 26 گرم به بدن برسونی.مثلا صبحونه هر تخم مرغ 7 گرم پروتیین داره میشه 4 تا تخم مرغ برای صبحونه.یا 3 تا تخم مرغ + پنیر و گردو.صبح ها هم شیر نخور.چون باعث میشه دیرتر بشه جذب پروتیین تو بدن.عسل هم حتما بخور.در کل شیر رو قبل از خواب یا بین صبحانه و نهار مصرف کن.
وعده قبل تمرین و بعد تمرین برای خودت درست کن.نهار ماکارونی یا برنج بخور با سیبزمینی.قبل تمرین یعنی 1 ساعت مونده 4 تا تخم مرغ بخور.داری از خونه راه میفتی یه سیب با یه پرتقال بخور.یه وی هم بگیر بعد تمرین بخور.قرص ماهی و ویتامین ای و ویتامین سی هم که قیمتی نداره بخر بخور.سی قبل تمرین.ای بعد تمرین.امگا 3 بعد شام.شام هم برنج و ماکارونی تعطیل بیشتر با ماهی سینه مرغ اینا با سالاده زیاد بخور تا معدت خالی نمونه.یه تیکه نون سفید هم بخور از بخاطر اردش از ازدیاد اسید معده و اشتهای بیخودی و پرخوری اینا جلو گیری میکنه.خلاصه که عیبای کوچیک داری ولی در کل بد نیست.یکم بیشتر تحقیق کنی عیبای کوچولو هم حل میشه:*

Bump:
من هر روز صبح عدس میخوردم یکی میگفت ماش هم مثل عدس پروتین داره آیا این حرف صحت داره؟یعنی میشه بجای عدس ماش خورد؟
اره عزیزم کمی هم بیشتر هست.اما سدیمش بیشتره.واسه همین اکثر از عدس استفاده میکنن.شما میخوای عدس با ماش قاطی کن.یا ماش خالی بخور مشکلی نداره.
baxesari2kal
12-20-11, 00:32
من هر روز صبح عدس میخوردم یکی میگفت ماش هم مثل عدس پروتین داره آیا این حرف صحت داره؟یعنی میشه بجای عدس ماش خورد؟

اقا محسن همون عدس خیلی بهتره .......... اخه خطر ماش خوردن هر روز خیلی زیاده
چون سدیمش زیاده فشار خون رو به صورت انفجاری بالا میره و حالا کلیه باید پدرش دراد این سدیم رو دفع کنه !! از اون طرف خطر پارگی رگ ها زیاد میشه چون شدت حرکت خون زیاد میشه تو رگ ها
ali2020
09-06-12, 12:22
سلام من میخواستم در مورد کپسول های instant growth factor یا همون IGF-2 بدونم ....
من الان هم مس وی مصرف میکنم هم دیانابول و igf 2 اینا با هم در تناقض نیستن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
mohammad choobdari
11-11-12, 00:43
سلام:
من دارم کات میکنم با(آمینو بیف.انیمال کات.cla.hmb)
میخواستم ببینم باید کدوم غذا هارو کمتر بخورم یا اصلا نخورم.و بعد اینکه بیشتر * غذاهایی بخورم.
وزنم85.قد182
Mohamad39
11-11-12, 01:09
سلام:
من دارم کات میکنم با(آمینو بیف.انیمال کات.cla.hmb)
میخواستم ببینم باید کدوم غذا هارو کمتر بخورم یا اصلا نخورم.و بعد اینکه بیشتر * غذاهایی بخورم.
وزنم85.قد182

غذاهای بروتیینی به همراه روغنهای مفید مثل روغن ماهی و زیتون و بادام و تعداد وعده های بالا و کوچک و شبها هم کربوهیدراتها برنج و نان و سیب زمینی رو زیاد نخور مخصوصا در ساعات قبل از خواب در عوض بروتیین های دیر هضمی مثل کازیین میل بفرمایید قبل از خواب و بعد از تمریم مدل بروتیینی وی رو میل بفرمایید البته تمرینات هوازی بعد از تمرینات وزنه یا صبح های زود با معده خالی یادتون نره.
mohammad choobdari
11-11-12, 01:35
غذاهای بروتیینی به همراه روغنهای مفید مثل روغن ماهی و زیتون و بادام و تعداد وعده های بالا و کوچک و شبها هم کربوهیدراتها برنج و نان و سیب زمینی رو زیاد نخور مخصوصا در ساعات قبل از خواب در عوض بروتیین های دیر هضمی مثل کازیین میل بفرمایید قبل از خواب و بعد از تمریم مدل بروتیینی وی رو میل بفرمایید البته تمرینات هوازی بعد از تمرینات وزنه یا صبح های زود با معده خالی یادتون نره.
ممنون بعد تمرین حدودا چند دقیقه هوازی کار کنم(تریدمیل)و هفته ای چند بار.مشکلی نداره هر شب شکم کار کنم آخه پهلو و شکمم جدیدا چربی گرفته.الان پروتئین نخریدم اگه بردارم بهتر جواب میگیرم
Mohamad39
11-11-12, 02:18
صد در صد بیشتر نتیجه میگیری هر چی بیشتر خرج کنی بیشتر آش می خوری.!!!
بستگی به تغذیت داره و مقدار چربی بدنت ولی کلا چون طبیعی کار میکنین و ریزش عضلات بدون مصرف داروها زیاد هست بیشتر از ۳ جلسه ۳۰ دقیقه ای در هفته کار نکن.
بهبود سلامی
11-12-12, 01:42
البته اگه تو 8 هفته اول رژیم دارو مصرف نکنی پروتئین رو بالا ببری خیلی خوبه چون اینطوری هم بدنت خالی میشه هم راحت وزن کم میکنی زیادم نمیریزه
wabisuke
11-12-12, 21:43
هوازی صبح با شکم خالی باعث کاتابولیسم نمیشه؟
هوازی بعد از تمرین با وزنه یعنی بلافاصله که تمرین با وزنه تموم شد میریم رو تردمیل یا باید بعد از تمرین با وزنه یه مقدار پروتئین بخوریم و نیم ساعت بعدش بریم هوازی؟

راستش من زیاد پول ندارم به نظرتون مصرف گلوتامین و آمینو چطوره؟چه آمینویی خوبه؟
Mohamad39
11-12-12, 23:02
فقط پروتیین بدنت رو به طور کامل برسون اینا رو هم لازم نداری.
wabisuke
11-12-12, 23:27
من یکم زیر شکم و بغل شکم دارم چه کنم که آب بشن؟چه مقدار پروتئین و کربو و چربی مصرف کنم؟
قد 180 وزن 76
mohammad choobdari
11-13-12, 00:51
من دارم کات میکنم.باید در طول روز زیاد آب مصرف کنم یا کم.
حین تمرین چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ebrahim usefian
11-13-12, 10:59
من دارم کات میکنم.باید در طول روز زیاد آب مصرف کنم یا کم.
حین تمرین چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در طول روز آب زیاد بخور
حین تمرین هم کم کم بخور
babakkhaen
04-17-13, 13:22
برای وعده صبح / سیبزمینی بهتره یا ماکارونی ؟
اینم یگم 3 روز در هفته صبحا 35 دقیقه میدوئم
و تنها وعده غذایی کربو دارم . ناهار هست 8 قاشق بدنج کته و 2 عدد سیب در طول روز
و حدفم بهم نخوردن کات هست
صبحا بجز روز هایی که میرم دو . همراه با سفیده صبح سیب زمینی بخورم یا ماکارونی ؟
amirfarnood
04-17-13, 14:01
توصیه میشه که کربوهیدرات پیچیده بخوری(که زمان جذبش طولانیتر باشه)
مثلا جو دوسر
بین سیب زمسن و ماکارونی
ماکارونی اولویت داره
babakkhaen
04-17-13, 14:05
ماکارونی رو تو اب برزیم 8 دقیقه شد بر دارم ؟ همین ؟
amirfarnood
04-17-13, 14:30
آره دیگه
به نظرم اینطوری بهتره تا بزاری دم بکشه
اونطوری که مامانا همیشه درست میکنن (:
فقط احتمالا بیشتر از 8 دقیقه طول میکشه
babakkhaen
04-17-13, 14:38
یک سوال دیگه جو دو سر پرک چجوریه پختش ؟ تو اب جوش اینم ؟
بعد اینکه کجاها معمولا دارند ؟
جو دو سر با دو سر پرک فرق داره ؟
amirfarnood
04-17-13, 14:52
جو دوسر با جو دوسر پرک شده فرقی نداره
فقط یه مقدار زودتر میپزه
خود "جو یا جو دو سر" یه خورده دیر پز هستن
واسه همین پرکش میکنن که زودتر بپزه
توی شهروند که من دیدم دارن؛توی فروشگاههای بزرگ راحت تر پیدا میکنی(اصولا چون پرک شدش رو بیشتر استفاده میکنن اونا هم پرک شده دارن)
من همونطوره که سوپ جو درست میکنن جو دوسر رو هم درست میکنم البته خیلی غلیظ تر از سوپ درستش میکنم(یه مقدار ادویه اضاغه میکنم و ...)
babakkhaen
04-18-13, 12:23
بچه ها تو دوره کات بودم ! از 99 رسیدم به 70
الان می خوام حجم خشک ببگیرم
رزیمم اینه
ببینید چجوریه !
_
صبحانه :
100 گرم جو دو سر + 1 عدد گوجه + 1 هویج کوچک + عصاره مرغ( سوپ )
8 عدد سفیده
1 عدد موز
_
میان وعده :
1 عدد سیب
_
ناهار:
350 گرم کباب مرغ - یا - 350 گرم گوشت گوسفند ( استیک )
2 عدد گوجه
200 گرم ماست کم چرب
8 قاشوق برنج کته ( بدون روغن و نمک )
_
میان وعده :
1عدد تن ماهی اب کشیده شده
_
بعد از تمرین:
8 عدد سفیده
_
شام:
350 گرم سینه مرغ کبابی
2 عدد گوجه
200 گرم ماست کم چرب
_
میان وعده:
1عدد سیب
_
قبل خواب :
3 لیوان شیر کم چرب
___
معایب بدن : شل شدن 20 % ای پوست ( خیلی کم )
بهبود سلامی
04-18-13, 13:44
برای رفع وپیشگیری شل شدن پوست در رژیم سلنیوم خیلی موثره و یک توصیه برای رژیم غذاییتون سعی کنید کربو تون رو به روزهای کم کربو متوسط و پر کربو تقسیم کنید مثلا یه رو 15 قاشق برنج بخورید یه روز 10تا یه روز5تا سعی کنید روزای پر کربو پا بزنید یا عضله ضعفتون
babakkhaen
04-18-13, 13:52
برای رفع وپیشگیری شل شدن پوست در رژیم سلنیوم خیلی موثره و یک توصیه برای رژیم غذاییتون سعی کنید کربو تون رو به روزهای کم کربو متوسط و پر کربو تقسیم کنید مثلا یه رو 15 قاشق برنج بخورید یه روز 10تا یه روز5تا سعی کنید روزای پر کربو پا بزنید یا عضله ضعفتون

ممنون بهبود جان .
فقط سلنیوم چه جیزی هست ؟ کاربورد و اینکه داروخانه داره و دز مصرفیش .
روز هایی که هوازی دارم رو کم کربو کنم ؟
ممنون
babakkhaen
04-26-13, 10:15
بچه ها روز هایی که میرم دو ( صبح ) برمیگردم خونه یک موز میخورم و 8 تا سفیده
1 موز اشکالی نداره که ؟
* حدف . حجم خشک *
پست بالا رو پاسخ ندادید . یکی دیگم اضافه شد :دی
بچه ها . یک نوع نون هست خیلی خشکه . شبیه طوریه :دی ( طوری با این ط هست :دی ؟ )
ارزش غذایی اون چجوریه ؟
من نمیدونم اسمش چیه که سرچ کنم :دی
amir hasani
04-26-13, 18:31
داداش ببین چقدر کالری میسوزونی ؟ اون نونا هم نمیدونم کدومارو میگی برو بپرس اسمشو
babakkhaen
04-26-13, 18:40
داداش اندازه گیری کالری میدونی چقدر سخته دقیق بخای بگی ؟
فکر کردن. تماشا تلویزیون حتی کاالری میسوزونه !
من چجوری حصاب کنم !
اما اگه از نظر ورزش بخوای
350 300 ال با دوئیدن ( 3 روز در هفته )
تمرین با وزنه ام 300 - 400 تا
اسم نون خوب عزیز فقط تو ایرانن یک مدل هست با این ویزگی
4 گوشه - با خط های عمودی که بینشون خالیه ( 3 تا خط عمودی داره)
amir hasani
04-26-13, 19:14
داداشی شما که چندوقته این ورزشو ادامه دادی و داری روی اصول کار میکنی خیلی بهتره که بشینی کالری های ورودی و خروجی را حساب کنی .


البته اینجا منظورم کالری که صبح میسوزونی بود که بنظرم مشکلی نیست یدونه موز
babakkhaen
04-26-13, 21:24
اخه مشکل من اینه وعده تقلب جدیدا زیاد استفاده میکنم !
و هرچیزی که مصرف میکنم می خوام بدونم کالری چقدر داره
مثلا: امروز داشتم میخوندم که ساقه طلایی هر دونه 65 کالری داره !!!!
amir hasani
04-27-13, 00:43
دقیقا همینه یه چیزی که میخوای بخوریو به چشم کالریش بهش نگاه کن .

یه سرچ کن همه چیش دست میاد .
Soldier
04-27-13, 10:06
نه اتفاقا جدا از فاکتور های دیگه که خیلی اهمیت دارن همین کالری هم خیلی مهمه که توی چه مدت زمانی جذب میشه ممکنه یه ماده کالریش بالا باشه اما سرعت جذب پایینی داشته باشه که بسته به هدف میتونه مناسب تر از یه ماده کم کالری باشه
amir hasani
04-27-13, 17:27
منظورش شاخص گلاسیمیک هست که قضیش با این فرق میکنه و کلا کسی که تو رژیمه هیچوقت دنبال گلاسیمیک بالا نمیره .
babakkhaen
05-03-13, 20:45
امروز زفتم برای صبحانه corn flex بگیرم.
تنها مدلی که داشت ورزشی بود ( گردو-کنجد-غلات-خرما-شکر-فندق-بادام-گلوکز )
protoein 7.5%
fat 5%
sugar 12%
carb 65%
بنظرم برای دوره کات خوب نیست ! هست ؟ مثلا یک وعده صبحانه ؟ همراه با 8 تا سفیده ؟
کلا خوب هست بگردم سادشو پیدا کنم ؟
گفت با طمع عسل - سیب و فندق - لایت ( ساده ) - موز هم میاره
این بهتره یا همون جو پرک ؟
از شرکت >>> http://penguin-ses.com
امیرسادات
05-05-13, 00:52
زیاد دنبال کات موندن نباش که بعد مدتی بدنت خالی میکنه
برو سراغ چگالی، اون بدنی که با وجود ورزش مناسب و خواب و استراحت خوب با این چیزا از فرم خشکی در بیاد رو **....... بهش
چگالی پیدا کن که با وجود آب زیر پوستی عضلات شکم معلوم باشه
babakkhaen
05-08-13, 11:51
زیاد دنبال کات موندن نباش که بعد مدتی بدنت خالی میکنه
برو سراغ چگالی، اون بدنی که با وجود ورزش مناسب و خواب و استراحت خوب با این چیزا از فرم خشکی در بیاد رو **....... بهش
چگالی پیدا کن که با وجود آب زیر پوستی عضلات شکم معلوم باشه

امیر ساداته عزیر اگه چند پست اخیر من رو نگاه کرده باشی
متوجه میشی دقیقا دنبال همین حدف درحال حرکت هستم
از 69 کیلو ( کلا میشد همه چیه بدنم رو شمرد از عضلع تا استخون...) به 72.500 رسیدم
و در حال گرفتن حجم بهتری هستم
فقط مشکلاتم الان به کربو هست
دوستم پیشنهاد داد corn felex برای وعده صبح خوبه
منم خریدم تا روز هایی که جو پرک وقت نمیکنم بخورم این رو جایگزین کنم
اما متاسفانه فقط ورزشی رو موجود داشت که ساختارش پست بالا بود
خواستمم ببینم چجوریه بنظر شما ؟
بدن رو از کات خارج میکنه ؟ یا بسته به هوازی و بقیه رزیمی که قبلا گقتم بدن رو به درجات بالاتر میرسونه ؟
armin72
05-08-13, 13:26
شما همه جا میای میپرسی . خرما کات رو خراب میکنه ؟ کورنفلکس خراب میکنه ؟ 1 دونه کشمش چی ؟

آخه اینجوری که نمیشه . بدن همه که مثل هم نیست . فرمول مشخصی نداره . باید امتحان کنی
کالری ورودی الان خودت رو حدودی حساب کن . اگه میخوای مثلا کورنفلکس بخوری به جا جو ، کالری روش رو بخون و حدودا همون مقدار بخور . بعد از چند روز میبینی که بدنت کاتش خراب شده یا نه

در ضمن اون کورن فلکس ها که گفتی مدلب ورزشی و سیب و فندق ش خیلییییی خوشمزس
babakkhaen
05-08-13, 14:24
شما همه جا میای میپرسی . خرما کات رو خراب میکنه ؟ کورنفلکس خراب میکنه ؟ 1 دونه کشمش چی ؟

آخه اینجوری که نمیشه . بدن همه که مثل هم نیست . فرمول مشخصی نداره . باید امتحان کنی
کالری ورودی الان خودت رو حدودی حساب کن . اگه میخوای مثلا کورنفلکس بخوری به جا جو ، کالری روش رو بخون و حدودا همون مقدار بخور . بعد از چند روز میبینی که بدنت کاتش خراب شده یا نه

در ضمن اون کورن فلکس ها که گفتی مدلب ورزشی و سیب و فندق ش خیلییییی خوشمزس

والا کشمش نپرسیدم
والا من مزه کورنفلکس رو نپرسیده . استفادشو پرسیدم!!
والا مشکل من با مقدار کالی نیست. هفته هایی که کالری بیشتری از طریق قند و چربی مصرف میکنم کاتم تغییر نمیکنه
اما کربو این موضوع رو عوض میکنه
فروم چیه ؟ فروم یک سایتیه که یک سری کاربر داره و این ها با هم تبادل اطلاعات در زمینه خاصی میکنند
اگه قرار بود من مثلا یک اطلاعاتی رو با سرچ در گوگگل پیدا کنم
پس چه لزومی داشت جناب سلامی این سایت رو بسازه ؟
شما میای برخورد میکنی. مگه من بشما پیام خصوصی دادم و مزاحمتون شدم
این همه کاربر
این همه ورزشکار که بدون کوچیکترین حرفی بزرگترین کمک رو میکنند.
armin72
05-08-13, 14:33
چرا بدت میاد ؟ چی گفتم مگه ؟
خیلی وقته اینجور سوالا رو میپرسی کسی هم جواب نمیده . چون فرمول خاصی نداره که بگی این بده این خوب
مربی ها هم میان تیپ بدنی یه فرد رو نگاه میکنن یه رژیمی متناسب با تیپ بدنیش بهش میدن . هر ماه رژیم رو عوض میکنن که ببینن چی روی بدنش بهتر جواب میده
حالا شما هم تیپ بدنیتو میدونی و داری طبق اون غذا میخوری . میخوای یه چیزی کم و زیاد کنی باید امتحانش کنی
babakkhaen
05-08-13, 14:39
همیشه دوستان خوبم جواب دادن
امیر سادات عزیز.
ابراهیم عزیز
بهبود جان
مهدی عزیز
و و وو و و....
یکی دیگم مثل منه و این ره رو رفت و میدونه اگه اینکار کنم خوبه یا نه
پس سوال خوبه
Azooz
05-08-13, 15:24
سلام دوستان، من هم می خوام حجم بگیرم هم اینکه بدنم خشک باشه، همونطور که می دونید برای حجم باید کالری زیادی مصرف کرد و کربوهیدرات هم تقریباً باید زیاد خورد، این دو مورد یک چیز متضاد هستند، یعنی اگر چنین رژیمی داشته باشیم کم کم شکم در میاریم، چطور باید هم حجم بگیریم هم جلوی بزرگ شدن شکم رو بگیریم ؟ یعنی همون چربی دار شدن شدن...
بهبود سلامی
05-08-13, 15:47
راه حل اینست که اولا شما کالری دریافتی رو تحت کنترل داشته باشی و دیگری اینکه کربوهیدرات مصرفی رو بیشتر در ساعات اولیه ظهر تا حدود ساعات 5 و 6 بعدظهر مصرف کنی و از هر نوع هله و هوله به شدت دوری کنی البته باز هم چگونگی مصرف کربوهیدرات و پروتئین در روز بستگی زیادی به تیپ بدنی شما و همچنین فعالیت بدنی دارد
Azooz
05-08-13, 16:26
راه حل اینست که اولا شما کالری دریافتی رو تحت کنترل داشته باشی و دیگری اینکه کربوهیدرات مصرفی رو بیشتر در ساعات اولیه ظهر تا حدود ساعات 5 و 6 بعدظهر مصرف کنی و از هر نوع هله و هوله به شدت دوری کنی البته باز هم چگونگی مصرف کربوهیدرات و پروتئین در روز بستگی زیادی به تیپ بدنی شما و همچنین فعالیت بدنی دارد
تیپ بدنیم اینه: شک دارم که کاملاً اکتومورف هستم، شاید هم این طور نباشه http://upload.tehran98.com/img1/9wkzkvr3klt8hkoijohw.png

به نظر شما از پروتئین وی استفاده کنم یا گینر ؟

ظهرها همیشه برنج یا ماکارونی مصرف میکنم. بعد تمرین به نظر شما باید زیاد کربوهیدرات مصرف کنم ؟

هله هوله رو خدا را شکر تونستم به صفر برسونم.

۵ روز در هفته تمرین دارم و هر روز حداقل ۱ ساعت پیاده روی رو انجام میدم.


ارادتمند. بخخشید اگر زیاد شد
Mohamad39
05-08-13, 16:51
تیپ بدنیم اینه: شک دارم که کاملاً اکتومورف هستم، شاید هم این طور نباشه http://upload.tehran98.com/img1/9wkzkvr3klt8hkoijohw.png

به نظر شما از پروتئین وی استفاده کنم یا گینر ؟

ظهرها همیشه برنج یا ماکارونی مصرف میکنم. بعد تمرین به نظر شما باید زیاد کربوهیدرات مصرف کنم ؟

هله هوله رو خدا را شکر تونستم به صفر برسونم.

۵ روز در هفته تمرین دارم و هر روز حداقل ۱ ساعت پیاده روی رو انجام میدم.


ارادتمند. بخخشید اگر زیاد شد
جدا از بحث رژیم این کار بدون داروها امکان پذیر نیست منظورم نتیجه کار یک چیز راضی کننده بدست بیاد ولی بدون دارو هم میشه بدیش اینه هست بیشتر عضله هات تو رژیم میریزه.
========================= ========================= ========================= ========================= =========
babakkhaen
05-08-13, 17:45
کالری روزانه من تقریبا 3000 تاست
کمه یا زیاد؟ یا معمولی ؟
که 90% اش رو پروتوئین های مصرفیم دارن
Mohamad39
05-08-13, 18:30
کالری روزانه من تقریبا 3000 تاست
کمه یا زیاد؟ یا معمولی ؟
که 90% اش رو پروتوئین های مصرفیم دارن
با این تغییراتی که توی سایت مینویسی همین رژیم خوبه ادامش بده.
امیرسادات
05-09-13, 18:46
کالری روزانه من تقریبا 3000 تاست
کمه یا زیاد؟ یا معمولی ؟
که 90% اش رو پروتوئین های مصرفیم دارن


با این تغییراتی که توی سایت مینویسی همین رژیم خوبه ادامش بده.

بابا دقت کنید یه لحظه: 3000 کالری میگیری و 90 درصدش از پروتئینه؟؟؟؟
یعنی چی؟ اصلا این رژیم نا سالمه و اشتباه
شما وقتی میگید 90 درصد از 3000کالریتون از پروتئینه یعنی 2700کالری از پروتئین دریافت میکنید یعنی 675گرم در روز پروتئین میخورید؟؟؟؟؟
اصلا کلیه های یک آماتور جواب میده؟؟؟؟
هر 100گرم سینه مرغ خالص 24 گرم پروتئین داره یعنی شما باید 2800گرم سینه مرغ خالص مصرف کنید تا بشه پروتئین دریافتیتون 675گرم!!!!! یعنی شما روزی این مقدار پروتئین دریافت میکنید؟؟؟؟؟
یک کم در محاسبه ها دقت کنید که به اشتباه نیفتید و در تائید ها دقت کنید که سوال کننده رو به اشتباه نیندازید.
mohamad32
05-09-13, 18:56
با این تغییراتی که توی سایت مینویسی همین رژیم خوبه ادامش بده.

ببخشن محمد جان گمونم این رژیم بابک اشتباه باشه حداکثر استفاده و بار پروتین تو هر بدن باید 45% پروتین-40%کربوهیدرات-15%هم چربی(10%غیر اشباه-5%اشباه)بهترین حالت برای ایشون به نظر من اینه حالا نظر دوستان هم مفید و کار سازه
babakkhaen
05-09-13, 21:05
بابا دقت کنید یه لحظه: 3000 کالری میگیری و 90 درصدش از پروتئینه؟؟؟؟
یعنی چی؟ اصلا این رژیم نا سالمه و اشتباه
شما وقتی میگید 90 درصد از 3000کالریتون از پروتئینه یعنی 2700کالری از پروتئین دریافت میکنید یعنی 675گرم در روز پروتئین میخورید؟؟؟؟؟
اصلا کلیه های یک آماتور جواب میده؟؟؟؟
هر 100گرم سینه مرغ خالص 24 گرم پروتئین داره یعنی شما باید 2800گرم سینه مرغ خالص مصرف کنید تا بشه پروتئین دریافتیتون 675گرم!!!!! یعنی شما روزی این مقدار پروتئین دریافت میکنید؟؟؟؟؟
یک کم در محاسبه ها دقت کنید که به اشتباه نیفتید و در تائید ها دقت کنید که سوال کننده رو به اشتباه نیندازید.

روزی 700 گرم سینه مرغ
15 سفیده
1-2 تن ماهی بدون روغن
2-3 لیوان شیر
8-10 قاشق برنج ( کته )
1 کاسه جو پرک
سیبزمینی کوچک
ماست
سبزی
اب
میوه
_
3.000 کالری درسته. اما فک کنم اون 90% پروتوئین اش رو اشتباه کردم .
من رزیمیم رو چند بار تو سایت گزاشتم
عکس های بدنمم که هست
وزنمم که الان با اوردن جو پرک + سیبزمینی رو به افزایش هست ( 69 ) ( الان 73 )
حدف هم که فیتنس و بالا بردن چگالی و از دست نرفتن کات
نوع بدن هم که زود چرب میشه
babakkhaen
05-09-13, 21:23
عکس رو نشد به پست بالا پیوست کنم !
همین الان
73 کیلو
(الان اصلی ترین مشکل این 2 3 سانت شل شدن پوست هستش)
http://p30up.ir/up/wn5xhk1rqf1bu1gxfwe0.jpg
Mohamad39
05-10-13, 11:23
ببخشن محمد جان گمونم این رژیم بابک اشتباه باشه حداکثر استفاده و بار پروتین تو هر بدن باید 45% پروتین-40%کربوهیدرات-15%هم چربی(10%غیر اشباه-5%اشباه)بهترین حالت برای ایشون به نظر من اینه حالا نظر دوستان هم مفید و کار سازه
رژیم قبلش رو گفتم گفت می خواد کربوهیدرات رو ببره بالا خیال کردم تغییر ایجاد کرده بله این رژیم غلطه هر چیزی حدی داره بابک جان.
babakkhaen
05-10-13, 11:35
کجاش اشتباه هست الان؟ بگید ممنون میشم
امیرسادات
05-10-13, 11:44
روزی 700 گرم سینه مرغ
15 سفیده
1-2 تن ماهی بدون روغن
2-3 لیوان شیر
8-10 قاشق برنج ( کته )
1 کاسه جو پرک
سیبزمینی کوچک
ماست
سبزی
اب
میوه
_
3.000 کالری درسته. اما فک کنم اون 90% پروتوئین اش رو اشتباه کردم .


پروتئین این رژیمت تقریبا 330گرم میشه با توجه به وزنت که 73 هست در حالت ماکسیمم بازای هر کیلو از وزن بدن 3.3 گرم پروتئین لازم داری (البته این یک حالت کلی و توصیه شده است و وحی منزل نیست) پس اگر 73 رو در 3.3 ضرب کنیم میشه 240گرم پس به نظر از حد ماکسیمم هم 90گرم بیشتر میخوری که واقعا لازم نیست چون در مقاله ای خوندم پروتئین دریافتی زیاد در بدن اکسایش پیدا میکنه و به عنوان سوخت مصرف میشه و تاثیری در عضله سازی بیشتر نداره پس تا 90 گرم پروتئین رو کم کنید و بجاش 90 گرم کربوهیدرات باارزش اضافه کنید (با ارزش یعنی اینکه شکر و قند ساده اینا نباشه) اینطوری در صرف هزینه هم صرفه جویی میکنی
babakkhaen
05-10-13, 11:54
پروتئین این رژیمت تقریبا 330گرم میشه با توجه به وزنت که 73 هست در حالت ماکسیمم بازای هر کیلو از وزن بدن 3.3 گرم پروتئین لازم داری (البته این یک حالت کلی و توصیه شده است و وحی منزل نیست) پس اگر 73 رو در 3.3 ضرب کنیم میشه 240گرم پس به نظر از حد ماکسیمم هم 90گرم بیشتر میخوری که واقعا لازم نیست چون در مقاله ای خوندم پروتئین دریافتی زیاد در بدن اکسایش پیدا میکنه و به عنوان سوخت مصرف میشه و تاثیری در عضله سازی بیشتر نداره پس تا 90 گرم پروتئین رو کم کنید و بجاش 90 گرم کربوهیدرات باارزش اضافه کنید (با ارزش یعنی اینکه شکر و قند ساده اینا نباشه) اینطوری در صرف هزینه هم صرفه جویی میکنی

کربوهیدرات ام رو که خیلی زیاد کردم
نزدیک 120 گرم جو پرک صبح
8 ثاشق برنج کته ناهار
1 سیبزمینی 1 ساعت قبل تمرین
بازم اضافه کنم ؟
کات بهم نخوره !!
راسی این مشکل پوست رو چیکار کنم ؟
نه اونقدریه که جراحی کنم
نه چیزی
اما خوب یکمی هست
mohamad32
05-10-13, 12:54
برا مشکل پوست اینها واقا کار سازه
سلنیوم+ویتامی ** e400+c500 حین کاهش وزن در صورت شلی 20% هم استفاده از لیزر هم هرچه پوستت تیره تر باشه جواب دهی عالی تر میشه(خودم به دوستام پیشنهاد دادم 100% جواب گرفته و تست شده هست)(این نظر شخصی هستش)
در مورد پروتین بدنت رو 2.5 بگیر که بهترین حالته برا حفظ و بالا بردن چگالی با کیفیت+4 برا کربو هیدرات بزار+ما بقی کالری رو بده به چربی(چربی های سالم اشباه و روغن های mct رو حتما بزار تو برنامه ات)امگا 3 اصلا فراموش نشه مخصوصا اگه به ماهی علاقه نداری هر چند که میدونم داری!!
babakkhaen
05-10-13, 13:23
محمد جون جواب هات یکم برا من که مبتدیم سنگینه :دی
میشه بگی الان رزیم رو چیکار کنم ؟
لیزر پوست ؟ چجور لیزریه ؟
تیره پوست یعنی برنزه کنم ؟ (افتاب در نمیاد )

رزیم رو که بالا گفتم
babakkhaen
05-10-13, 13:39
راسی تعداد تخم مرغ هارو کمتر کنم بهتره ؟ یا خوبه همین ؟
مثلا کنم وعد 6 تا
الان 8 تاست
mohamad32
05-10-13, 13:45
محمد جون جواب هات یکم برا من که مبتدیم سنگینه :دی
میشه بگی الان رزیم رو چیکار کنم ؟
لیزر پوست ؟ چجور لیزریه ؟
تیره پوست یعنی برنزه کنم ؟ (افتاب در نمیاد )

رزیم رو که بالا گفتم
پوست رو تو پروفایلت گفتم.
رژم رو هم به ازای هر کیلو گرم از وزنت حساب کن که من سر انگشتی که حساب کردم میشه
73*40=3139;کالری
40% رو پروتین بدنت بگری-45 درصد رو کربو هیدرات بگیر-15% چربی بگیر که ترتیب تو دوره خشک (چگالی با کیفیت)اونی که مدنظر شما هست راحت حاصل میشه(برا محاسبه پروتین و کربو بدنت هم میتونی به ازای کر گیلوگرم از وزن بدن یا هدفت به ترتیب پروتین 2.5 گرم-کربو هیدارت 4و ما بقی کالری حاصله رو بزاری برای چربی های سالمت 10 درصد غیر اشباه و 5 درصد mctیا اشباح مثل نارگیل)از این راحت تر دیگه نمیشه گفت خوب که!!!!!(این رو هم اضافه کنم هر گرم پروتین برار با هر گرم کربوهیدرات که میشه 4 کالری در هر گرم انرژی داره-روغن های ام سی تی و غیر اشباح هم به ازای هر گرم 9 کالری دارن)

ارسال های پی در پی شما در هم ادغام شدند. لطفا به قوانین پایگاه تخصصی پرورش اندام و ورزش های قدرتی احترام بگذارید!


راسی تعداد تخم مرغ هارو کمتر کنم بهتره ؟ یا خوبه همین ؟
مثلا کنم وعد 6 تا
الان 8 تاست

بهترین پروتینی هم که میتونی تو دنیا گیر بیاری البومین سفیده تخم مرغ هست حیف که روز به روز داره گرون میشه(من روزی 20 تا میخورم) این پول تغذیه چه طوری به دست من میرسه الله اعلم
babakkhaen
05-19-13, 17:27
بچه ها همینطور که میدونید من بدن خیلی چربی داشتم حدود 1 سال پیش
و با کوچیکترین کربوهیدراتی چرب تر میشدم
به مدت 8 ماه کربوهیدرات رو به پائین ترین حد رسوندم و بدنم رو خشک کردم
به پیشنهاد دوستان 2 هفته هست دوباره به رزیمم کربو هیدرات اضافه کردم
و با وجود مشکلاتی که نتونستم هوازی کار کنم. با این حال بدنم 2.5 3 کیلو حجم خشک گرفت !
الان برام سوای پیش اومده
که ایا مثلا بدنم به چرب نشدن عادت کرده ؟ یا رزیم الانم اصولیه و قبلا اشتباه بود که باعث چاقی میشد ؟
الان وزن : 73.5
چربی 8-9 % ( نسبت به این تیپ بدن ها , بجز پوست )
کربو روزانه : 400-450
پروتوئین 250-270
چربی10-20
کالری : 2900-3100

خیلی ممنون میشم کمک کنید چون میترسم چرب شم
*البته از هفته اینده دوباره هوازی شروع میکنم 3 روز در هفته
با سلام خدمت استاد سلامی و دیگر دوستان........
ببخشید من چون با سایت زیاد آشنایی ندارم نمیدونستم این مشکلم و در کدوم تاپیک باید مطرح کنم.بعد از کلی بالا پایین کردن اینجارو انتخاب کردم...
من به دلیل کم کردن وزن حدود 40 کیلو که بعدا فهمیدم غیر اصولی بوده دچار مشکل شل شدم پوست شدم.
مخصوصا در نواحی سینه ها(نوک سینه) و پشت بازوها که واقعا اذیتم میکنه چون اصلا بدنم تو این ناحیه ها اون فرمی که میخوام رو نمیگیره..عضلا� �م شکل میگیره ولی چون پوست شل و ی کم آویزون شده نمیزاره عضلات خودشونو نشون بدن.........واسه این مشکل دکتر پوست رفتم ولی فایده ای نداشت..مربیان بدنسازیم میگن باید با افزایش حجم زیر پوست رو پر کنی تا از حالت شلی در بیاد ولی من اصلا دوست ندارم وزنم بره بالا..........
از دوستان و استاد سلامی درخواست میکنم اگه راح حلی داره این مشکل من رو راهنمایی کنن.اگه دارو یا مکمل خاصی هم هست که کمک کنه بگن چون برای این مشکل خیلی مکمل و استرویید مصرف کردم ولی بی نتیجه بود.
با تشکر
ali_ahw
01-18-09, 02:28
عجله نکن ! با ورزش خیلی از این مشکلاتت حل میشه !
اما اگر وضع در حد فاجعه است بعضی نقاط باید عمل بشوند ...

من هم نواحی سنه و بازوهایم خیلی شل و آویزان بود .
با ورزش حجم زیادی نگرفتم اما افتادگی پوست تقریبا خوب شد .
herkol
01-18-09, 08:57
اگر افتادگی زیاد نباشه به مرور زمان درست میشه اگر هم که بیش از اندازه باشه باز هم به مرور بهتر میشه ولی هیچ وقت رفع نمیشه که بعضیها ترجیح میدن عمل کنن
mak
01-18-09, 10:08
ممنون از شما.........
ولی اصلا اینجوری که شما فکر میکنید نیست ی زره فقط پوستم شل شده ولی زیاد آویزون نیست و فقط چون نمیزاره این عضلات خودشونو نشون بدن اذیتم میکنه..تازه الان حداقل 1سال از رژیمم گذشته ولی اصلا فرقی نکرده..
خواهش میکنم دوستان راهنمایی کنن
Dark_Dictator
01-18-09, 11:58
دوست عزیز شما به خاطر اینکه یک دفعه و بر اساس رژیم غلط وزن زیادی از دست دادی به این مشکل برخورد کردی.البته زیاد ناراحت نباش و بهش زیاد فکر نکن که به جای ذهن عضله سازی فکرت مشغول بشه.شما با ورزش کردن و یک رژیم درست حسابی و دقیق این مشکلت حل میشه.
mak
01-18-09, 14:01
خوب همین دیگه.با ورزش و رژیم غذلیی خوب.ولی من 1سال دارم تمرین میکنم بعد از رژیمم ولی نتیجه نگرفتم.میخوام بدونم نوع تمرین و برنامه ی غایی و مکملهام چی باید باشه
ممون
tavakkol23
01-18-09, 17:22
شل شدن پوست بعد از کاهش وزن


http://www.7gardoon.com/files/uploaded/dfsalhrk_42307_spq251.jpg

رژیم های غذایی مختلفی برای کاهش وزن وجود دارد. اما چـند مورد این رژیمها با حفظ خاصیت ارتجاعی و کششی پوست روی کــاهش وزن متمرکز می شوند؟ تا بحال چنین رژیـمـی دیده نشده است. واقـعـیت ایــن است که اکثر این رژیـم هـای غــذایی روی نتــیجه گیری سریع تمرکز دارند تا
کسـب محبوبیـت کنـنـد. و وقـتـی محــبوبیت کسب کردند، فقط به دنبال درآمد و پول هستند. ناراحت کننده است اما واقعیت دارد. مطمئناً شما نگران سلامتیتان هستید و می خواهید وزن کم کنید وگرنه دلیلی نداشت که این مقاله را بخوانید. هدف ایـن است کـه شما را روشــن کنم که برای رسیدن به هدفتان و کم کردن وزن سریع و بدون فشار آوردن روی جسمتان چه باید بکنید. مهمترین چیزی که می خواهم به شما آموزش دهم این است که چطور قابلیت ارتجاعی پوستتان را حفظ کنید و از شل شدن پوست بعد از کم کردن وزن جلوگیری کنید.سؤالی که به کرات از کسانی که کاهش وزن داشته اند یا می خواهند داشته باشند می شنویم این است که "وقتی اضافه وزنم به طور کامل پایین آمد چه بلایی سر پوستم می آید یا چطور می توانم از شل شدن پوستم بعد از کاهش وزن جلوگیری کنم؟" شما وزن کم می کنید که سالم تر بمانید، اما دلیل دیگر کم کردن وزنتان هم این است که زیباتر و بهتر به نظر برسید، درست است؟ اما اگر قرار باشد که بعد از وزن کم کردنتان یا مجبور شوید که خودتان را زیر لباسهای گشاد مخفی کنید تا شل و آویزان بودن پوستتان به ذوق نزند و یا وقتی از حمام می آیید به خاطر جلوه بدی که این وضعیت به اندام شما داده از لاغر شدنتان پشیمان شوید، اینهمه سعی و تلاش چه فایده ای دارد؟ پس اندامتان بعد از لاغری باید جوری باشد که جرات کنید لباسهای باز بپوشید، درست است؟
اما چطور چنین چیزی میسر می شود؟ اگر اضافه وزن دارید و تازه یک رژیم غذایی را شروع کرده اید یا می خواهید شروع کنید، اطلاعاتی که در این مقاله در اختیارتان قرار می دهیم، مفیدترین چیزی خواهد بود که تابه حال خوانده اید. بله من اینجا هستم تا بعنوان یک متخصص فیتنس به شما کمک کنم تا از شر این رژیم های در ظاهر فریبنده اما در باطن پوچ خلاص کنم. می پرسید که من این اطلاعات را از کجا آورده ام؟ باید بگویم که از سالهای متمادی سابقه تمرین و تجربیاتی که از مراجعین مختلفم به دست آورده ام. و سوم اینکه من پشت صحنه ی متداول ترین این رژیم ها بوده ام و از عوارض جانبی همه ی آنها آگاهم. اکثر این شرکت ها می گویند که کارشان کمک به کم کردن وزن شماست و ظاهر شما بعد از آن مهم نیست. اما من می گویم مهم شما هستید و مهم آن چیزی است که شما می خواهید. مسئله ی دیگر اینکه اکثر افراری که رژیم می گیرند به هیچ عنوان فکر نمی کنند که بعد از آن پوستشان شل شود مگر وقتی که دیگر خیلی دیر شده است. چیزی که خیلی باید به آن توجه کنید وضعیت ظاهریتان است.
اول از همه اینکه خیلی از افرادی که رژیم می گیرند، مقدار غذای مصرفیشان را کم میکنند. اگر این کار به درستی انجام گیرد یکی از راه های کم کردن وزن به حساب می آید، البته اگر شما فردی پرخوراک باشید. اینطور به نظر می رسد که اکثر رژیم های غذایی موجود مصرف کربوهیدرات را پایین می آورند. درست است منع مصرف برخی کربوهیدرات ها روند کاهش وزن شما را تسریع میکند، اما خوردن بعضی کربوهیدرات ها را به خاطر جلوگیری از خشک شدن و کم شدن آب بدن نباید کنار بگذاریم. اگر مطمئن نیستید که کربوهیدرات ها چه فایده ای برای بدن ما دارند، اجازه بدهید اصول اولیه آن را برایتان عنوان کنم. کارکرد کربو-هیدرات ها دقیقاً از نامشان پیداست. آنها بدن را هیدرات یا آبرسانی می کنند. این مواد منبع اولیه انرژی بدن نیز به حساب می آیند. به همین خاطر است که اگر مصرف کربوهیدرات ها را کنار بگذارید، بدن شروع به سوزاندن چربی می کند. اگر می خواهید وزن کم کنید و برایتان مهم نیست که پوستتان بعد از رژیم آویزان شود، بهترین رژیم غذایی برای شما رژیم های کم کربوهیدرات است. اما مطمئنم که هدفتان از کاهش وزن فقط لاغر شدن نیست.
وقتی وزن پایین می آید، بسیار مهم است که آب مورد نیاز بدن را تامین کنیم وگرنه پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده و شل و آویزان می شود. من به خیلی از مراجعینم کمک کردم که بعد از وضع حمل یا موقعیت های استرس زایی که باعث اضافه وزن شدید در آنها شده، وزن ایدآل خود را دوباره به دست آورند. %100 آنها توانسته اند علاوه بر برگشت به وزن قبلی، سفتی شکم، رانها و **** و بقیه قسمت های بدنشان را هم دوباره برگردانند.
کم کردن وزن با یک رژیم کم کربوهیدرات به همراه حفظ آب بدن کار ساده ای است. بله آسان است اما اگر اینکار را به درستی انجام ندهید، در فاصله چند ساعت مبارزه را می بازید. بله درست شنیدید، چند ساعت. مدت زمان بسیار کمی طول می کشد که بدن به حالت بی آبی برسد و اگر این حالت را مدت زیادی نگه دارید، پوست شروع به از دست دادن خاصیت ارتجاعی خود می کند مگر اینکه خیلی زود این روند را برگردانید. آسیب رسیدن به بدن چه مدت طول می کشد؟ اگر جوان باشید این مدت برایتان طولانی تر خواهد شد اما اگر از 30 سال به بالا باشید، طی سه الی چهار هفته استفاده از یک رژیم کم کربوهیدرات، بعد از کم کردن 4 تا 6 کیلو از وزنتان، فقط آسیب های جدی به پوستتان وارد خواهد شد. اگر اضافه وزنتان بیشتر از شش هفت کیلو است لطفاً سریع به سراغ رژیم های کاهش وزن کم کربوهیرات نروید، مگر اینکه آن رژیم تکنیک هایی برای حفظ آب بدن و جلوگیری از شل شدن پوست داشته باشد.
اگر به حرفهای من شک دارید، خیلی راحت می توانید به وب سایت های کاهش وزن در اینترنت سر بزنید و ببینید که خیلی ها از شل شدن پوستشان بعد از کاهش وزن ناراحت بوده اند و مجبور شده اند چنیدین هزار ******** را صرف جراحی پلاستیک کنند یا تصمیم دارند که وزنشان را دوباره بالا ببرند تا این شل شدگی پوست از بین برود.
سؤالات بسیاری از جانب افرادی که میزان زیادی وزن کم کرده اند از من شده که می خواستند بدانند که آیا این شل شدگی و آویزان شدن پوست بعد از کاهش وزنشان کشیدگی قبلی خود را به دست می آورد و سفت می شود یا نه. خیلی از محصولات (انوام کرم ها و لوسیون ها و...) را در بازار می بینیم که چنین وعده ای به مشتریان خود می دهند. ممکن است از جوابی که من به شما می دهم چندان خوشحال نشوید اما بهتر است بدانید که این صادقانه ترین پاسخی است که تابه حال شنیده اید.
پوست اندامی بسیار پیچیده تر از آنی است که به نظر می رسد. این اندام درواقع بزرگترین عضو بدن به حساب می آید. پوست از سه لایه تشکیل شده است: پوست برونی، پوست میانی، و بافت های زیرپوستی. یک اینچ مربع از پوست چیزی بیشتر از 30 میلیون سلول در خود دارد. غدد چربی، غدد عرق، و پایانه های عصبی را هم به آن اضافه کنید تا اندامی کاملاً پیچیده داشته باشید که درمعرض آسیب هایی هم داخلی و هم خارجی است.
خبر بدی که باید به شما بدهم این است که پوست جمع و سفت نمی شود، این عضله است که جمع و سفت می شود. اگر عضله سازی کنید، پوستی سالم، شاداب، دارای قابلیت ارتجاعی و شاداب روی آن را خواهد گرفت. اما اگر به خاطر رژیم های غذایی، بلند کردن وزنه هایی سنگین تر از 20 کیلو و شیوه ی زندگی ناسالم، قابلیت ارتجاعی پوستتان از بین رفت، می توانید درازنشست بزنید، بدوید، و تاجایی که قلبتان اجازه می دهد، ورزش کنید. بعید نیست که این شل شدگی و آویزان شدن پوست کمی برطرف شود.
آیا این امکان وجود دارد که پوست شل و آویزان شده کمی از قابلیت ارتجاعی خود را به دست آورد؟ بله ممکن است؛ و ارزشش را دارد که قبل از رفتن زیر تیغ جراحی پلاستیک، کمی از روش های طبیعی را امتحان کنید. منظور من از راه های طبیعی، سالم زندگی کردن، اجتناب از سموم، تغذیه سالم، مصرف اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان ها و اسیدآمینه های مورد نیاز بدن، استفاده مداوم از کرم های مرطوب کننده و مصرف آب زیاد است. اگر در 8 تا 12 ماه تغییری مشاهده نکردید، می توانید به جراح پلاستیک متخصص مراجعه کنید.
متخصصین جراحی پلاستیک بسیاری هستند که با روش های مختلف کاهش شل شدگی پوست آشنا هستند و این جراحی ها این روزها خیلی متداول است. توصیه من این است که ابتدا با پزشکان مختلف و کسان دیگری که وضعیتی مشابه شما داشته اند و نتایج رضایت بخش به دست آورده اند، مشورت کنید .
(7gardoon)
mak
01-18-09, 18:13
ممنون ........
پس واسه منم راهی نمیمونه جز جراحی!!!!!!!!!! چون الان 13 ماه که گذشته ولی اصلا بهتر نشده و.تو طول روزم هم زیاد آب میخورم هم از انواع پروتیین ها طوی این چند وقت استفاده کردم من فکر کردم باید نوع تمرین و مکمل هامو عوض کنم.
تشکر از همه ی دوستان
XFE
01-21-09, 20:25
با سلام خدمت دوستان ...

دوست عزیز اگر اون قسمت از پوستتون که شل شده همراه با ترک هست استفاده از کرم های ضد ترک بدن هم میتونه مفید باشه ..
میتونید به داروخانه ها مراجعه کنید برای رفع مشکلتون .
محمدرضا دبیرزاده
01-18-10, 20:11
با سلام خدمت دوستان ...

دوست عزیز اگر اون قسمت از پوستتون که شل شده همراه با ترک هست استفاده از کرم های ضد ترک بدن هم میتونه مفید باشه ..
میتونید به داروخانه ها مراجعه کنید برای رفع مشکلتون .فکر نکنم فایده نداشته باشه :hug:
تغذیه در هنگام تمرین : تجربه خودتان را بازگو کنید!!!

mehranrahmani
01-21-09, 14:51
سلام. لطف کنید و تجربیات خودتون رو در مورد تغذیه در هنگام تمرین توضیح بدید. نتایج بدست آمده رو با شرح کامل بیان کنید. اخیرا که به تمرینات بازگشتم از چنین نوشیدنی تغذیه می کنم:

1 عدد نوشیدنی انرژی زا مانند: Hype

10 گرم پروتئین وی ایزوله

3 گرم کراتین اتیل استر

1 عدد قرص آمینو BCAA

الان نزدیک به 8 هفته هست که از این نوشیدنی به صورت مداوم در تمرینات استفاده می کنم و نسبت به زمان قبل که حین تمرین فقط آب معدنی مصرف می کردم بسیار راضی تر هستم ضمن اینکه هرچند نتایج کم بوده ولی در آیینه قابل مشاهده است. البته لازم به ذکر است که من در تمام طول روز از تغذیه مناسب و مداوم استفاده می کنم.

نظر و تجربیات خودتون رو لطفا با بیان کنید. موفق باشید
Ali Pakdel
01-21-09, 15:28
قبل تمرین 5گرم گلوتامین یا 10تا آمینو. اقلا تو تمرین دلم قیلی ویلی نمی ره.
mehranrahmani
01-21-09, 15:33
حین تمرین. لطفا موادی رو که حین تمرین مصرف می کنید رو ذکر کنید. متشکرم
niceevil
01-21-09, 16:10
من یه مدت کربو کمپلکس میخوردم
به نظرم بیشتر تلقین بود زیاد تأثیری نداشت
herkol
01-21-09, 17:10
من گلو تامین میخورم ولی قبلا bcaaمصرف می کردم
حسین موسوی
01-21-09, 17:39
سلام. لطف کنید و تجربیات خودتون رو در مورد تغذیه در هنگام تمرین توضیح بدید. نتایج بدست آمده رو با شرح کامل بیان کنید. اخیرا که به تمرینات بازگشتم از چنین نوشیدنی تغذیه می کنم:

1 عدد نوشیدنی انرژی زا مانند: Hype

10 گرم پروتئین وی ایزوله

3 گرم کراتین اتیل استر

1 عدد قرص آمینو bcaa

الان نزدیک به 8 هفته هست که از این نوشیدنی به صورت مداوم در تمرینات استفاده می کنم و نسبت به زمان قبل که حین تمرین فقط آب معدنی مصرف می کردم بسیار راضی تر هستم ضمن اینکه هرچند نتایج کم بوده ولی در آیینه قابل مشاهده است. البته لازم به ذکر است که من در تمام طول روز از تغذیه مناسب و مداوم استفاده می کنم.

نظر و تجربیات خودتون رو لطفا با بیان کنید. موفق باشید

استفاده از نوشابه انرژی زا زیاد مورد قبول نیست ...به دلایل متفاوت
من حودم از bcaa و مزوتچ استفاده می کنم
messi_68
01-21-09, 17:43
بچه ها نوشیدن نوشیدنیهای انرژی زا و پروتیینی و حتی اب عسل در هنگاتم تمرین اثر سوئی روی هضم و جذب غذا وسیستم گوارش نمیزاره؟
صادق سلامی
01-21-09, 20:09
اگه به من باشه وسط تمرین فقط Mass XXplosion (http://www. .ir/forums/showthread.php?goto=newpo st&t=5867) می خورم
tavakkol23
01-21-09, 22:49
درود بر شما قبل تمرین وی و no-xplode وسط تمرین فقط اب خالی بعد تمرین کراتین . با این که تمرینم خیلی سنگین و به مدت 1 ساعت و ربع طول می کشد ولی اصلا احساس خستگی نمی کنم . موفق باشید .
moein273
01-22-09, 00:05
اگه به من باشه وسط تمرین فقط Mass XXplosion (http://www. .ir/forums/showthread.php?goto=newpo st&t=5867) می خورم

اتفاقا چند هفته ای هست که در حال استفاده از این محصول هستم و بسیار راضی هستم بقیه موارد جز Bcaa اصلا ارزشی نداره
mehranrahmani
01-22-09, 01:07
لطفا دلیلتون رو هم ذکر کنید. چرا با نوشابه انرژی زا مخالف هستید؟ چرا غیر از bcaa بقیه موارد ارزشی ندارند؟

-----------------------

bcaa از قدیم مورد تایید بوده است. اما تحقیقات اخیر که در موسسه nsca انجام شده نشان می دهد بهترین زمان مصرف پروتیئن (آمینو اسید) حین تمرین است. اما:

گلوتامین: به خاطر زود جذب بودن اثر سریعی بر آنتی کاتابولیسم دارد تحقیقات نشان می دهد مصرف این ماده در حین تمرین باعث بازسازی ذخایر عضلانی می شود و عضلات سخت تر و طولانی تر به تمرین می پردازند و همچنین اثر مفیدی بر روی ریکاوری دارد.

کراتین: مصرف این ماده در قبل، هنگام و بعد از تمرین به عنوان موثرترین زمان مصرف شناخته شده است زیرا در این زمانها ذخایر آن غنی می شود نیاز به بازسازی پیدا می کند.

باتشکر
تندر
01-22-09, 01:33
نوشابه انرژی زا ، باعث غلیظ شدن خون (عین یک فردی که قراره چند ساعت بعد سکته کنه) میشه ، لا اقل تحقیقات رو نوشابه رد بول ، اینو معلوم کرده ... در ضمن جز شیرینی زیادی که احتمال داره تبدیل به چربی بشه ، چیز خاصی نداره ... فقط کافئنیشکه قدرت میده ..... در برابر آمینوها قیمتش بالاتره و خاصیتش کمتر
mehranrahmani
01-22-09, 11:11
جالب بود اینو نمیدونستم

نظر دیگه؟
tavakkol23
01-22-09, 14:01
تفاوت نوشابه های انرژی زا با نوشابه های ورزشی: نوشابه های انرژی زا با نوشابه های ورزشی (brinks sports ) متفاوت هستند. اکثر نوشابه های انرژی زا شکر و کافئین فراوان دارند، در حالیکه نوشابه های ورزشی برای متعادل کردن میزان مواد قندی، آب و مواد مغذی مصرف می شوند و درصد به کار رفته این مواد در آنها معادل مقداری است که در بدن موجود است. (ebtekarnews)
علی پور
01-22-09, 14:12
اتفاقا چند هفته ای هست که در حال استفاده از این محصول هستم و بسیار راضی هستم بقیه موارد جز bcaa اصلا ارزشی نداره

جناب معین در پی صحبت شما واقعا محصول عالیه.چند تا از دوستان هم 2 هفته ای که دارن مصرف میکنن و خیلی راضین.
ali_system
01-22-09, 17:20
حین تمرین اگر یادم بیفته اب میخورم واقعا قدرت خوبی میده بهم ... فکر نکنین شوخی میکنم :vbnotification:
ولی 1 ساعت قبل از تمرین 250 سی سی شیر + 1 قاشق پر نسکافه + 2 قاشق شکر میزنم تو رگ انرژی خوبی میده .
niceevil
01-22-09, 17:28
البته یه چیزی هست اینه که واکنش بدن ها باهم فرق میکنه
خیلی ها با مصرف کربوهیدرات حین تمرین انرژی میگیرن
خیلی ها بر عکس قند خونشون هم افت میکنه
Mohammad_b
01-22-09, 19:19
من بیشترین خلافم موقع تمرین آب قند بوده؟؟؟؟؟؟؟؟! !!!!!!!!
ولی کلا برای انرژی گزفتن با لباس گرم تمرین میکنم معمولا هم اب زیاد میخورم یا آب قند رقیق با کمی نمک توش به غیر آب یا این محلول رقیق هرچی بخورم معده ام یه کمی به هم میریزه یعنی درد میگیره یا سفت میشه (که بخاطر نبود خون چندان در سیستمه گوارشه.)
آب زیاد و گرم بودن محیط به شدت در بالا بردن شدت تمرینم موثره!
parsa
01-26-09, 18:39
قبل لز تمرین 30 پروتئین با آب در حین تمرین هم فقط bcaa البته این واسه دوران رریم
messi_68
01-26-09, 21:52
البته یه چیزی هست اینه که واکنش بدن ها باهم فرق میکنه
خیلی ها با مصرف کربوهیدرات حین تمرین انرژی میگیرن
خیلی ها بر عکس قند خونشون هم افت میکنه
اره.درسته.منم تازگیا اینجوری شدم.وقتی 15 دقیقه قبل تمرین هم کربو ی زود جذب مصرف میکنم بازم تو تمرین بی انرژیم.
tavakkol23
02-09-09, 18:58
تغذیه بعد از تمرین (مقابله با ترشح بی موقع کورتیزول)

شاید خیلی از بدنسازان به خصوص بدنسازان مبتدی به خاطر عدم اطلاع از این نکات به نتیجه نمیرسند و یا به رشد دلخواه خود دست پیدا نمی کنند.
بعد از یک تمرین نسبتاً سنگین به جهت تحریک عضلات به رشد بدن ذخائر گلیکوژن خود را تا حدود زیادی از دست میدهد بدن برای ادامه حیات به گلیکوژن احتیاج دارد بنا براین برای مقابله با وضعیت به وجود آمده شروع به ترشح هورمون کورتیزل میکند. لازم به یادآوری است که بدن بدون وجود خیلی از هورمونها قادر به ادامه حیات میباشد ولی بدون وجود کورتیزول قادر به ادامه حیات نیست.
● غدد فوق کلیوی (Adrenal )
این غدد روی کلیه ها قرار دارند و وزن هر غده حدود ۵ گرم است. هر غده از دو بخش قشر(Adrena Cortex ) و مغز ( Adrenal Medulla) تشکیل شده است که هر بخش هورمون های جداگانه ای ترشح می کنند.


● بخش قشری غده آدرنال
اهمیت قشر غده آدرنال از مغز یا مدولای آن بیشتر است. بطوریکه برداشتن این بخش موجب مرگ می شود در حالیکه تخریب و یا برداشتن بخش مدولا فقط اختلالاتی را ایجاد می نماید.قشر غده آدرنال هورمون هایی با عنوان کورتیکوستروئ� �د را تولید می کند که از جنس استروئید هستند.
قشر آدرنال به ترتیب از خارج به داخل از سه لایه تشکیل شده است که عبارتند از :
بخش گلومرولا که نسبتا نازک بوده و ترشح مینرالوکورتی� �وئیدها مانند آلدوسترون را بر عهده دارند که در متابولیسم ترکیبات معدنی بویژه سدیم و پتاسیم نقش دارند.
بخش فاسیکولا که ضخامت بیشتری دارد و ترشح گلوکوکورتیکو� �یدها مانند کورتیزول و کورتیکوسترون را بر عهده دارد که بر متابولیسم مواد قندی اثر گذاشته و قند خون را زیاد می کنند
همچنین بر متابولیسم پروتئین ها و چربی ها نیز نقش دارند.
بخش رتیکولا که در مجاورت قسمت مرکزی غده آدرنال قرار دارد ترشح آندروژن ها را بر عهده دارد که فعالیت آنها شبیه هورمون های **** نر و ماده می باشد. (aftab)
پاورلیفتر
02-09-09, 23:19
در هنگام تمرین خون در حال سوخت رسانی به عضلات است ودر معده مواد انرژی زا خوب جذب نمی شوند
ما غذایی رو در هنگام ورزش مصرف میکنیم که سه ساعت قبل خورده ایم
نوشابه های انرژی زا و پودر های کر بو هیدرات زود جذب هم بهتر است بین 30تا60دقیقه قبل از تمرین مصرف شود.
yari
02-09-09, 23:31
من که تا حالا بین تمرین چیزی نوش میل نکردم و اعتقادم ندارم

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.